Dofinansowanie na remont budynku OSP Przeździecko – Jachy

 

20200902 131842Gmina Andrzejewo otrzymała dofinansowanie w kwocie 20 000 zł od Zarządu Województwa Mazowieckiego w formie dotacji celowej na remont budynku użytkowanego przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Przeździecko – Jachy w zakresie zakupu i montażu bramy garażowej oraz remontu ścian. Umowa na to zadanie podpisana została w dniu 25 czerwca 2020 r. pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego reprezentowanym przez Panią Elżbietę Lanc i Janinę Ewę Orzełowską, a Gminą Andrzejewo reprezentowaną przez Wójta Gminy Andrzejewo Panią Beatę Ponichtera.

Umowa na realizację zadania - zakup bramy wraz z montażem - została z firmą „SOLTEM” Sebastian Kordek z Adamówka na kwotę 9 471 zł.

Natomiast wykonaniem remontu wewnątrz budynku zajęła się firma „MAX – TERM” Muszyński Lubak z Szumowa, która wykonała wyrównanie ścian i sufitów, nałożenie i wygładzenie tynków, obróbkę okien i ościeżnicy bramy garażowej. Wartość robót wyniosła 10 529 zł.

Realizacja całego przedsięwzięcia przyczyni się głównie do poprawy bezpieczeństwa oraz warunków pracy strażaków, jak również podniesie walory estetyczne budynku strażnicy w miejscowości Przeździecko – Jachy. Nowe drzwi garażowe ułatwią i skrócą czas wyjazdu do akcji oraz przyczynią się do lepszego zabezpieczenia mienia OSP.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do opracowania tego projektu.

 

Ćwiczenia „Zdrowy Kręgosłup”

 

4myW Sali gimnastycznej przy ul. Srebińskiej 12A w Andrzejewie będą zorganizowane zajęcia pn. „Zdrowy Kręgosłup”, prowadzone przez licencjonowanego terapeutę Pana Jacka Śledziewskiego . Pierwsze zajęcia odbędą się 1 października 2020 r. o godz. 17:30.
Ćwiczenia te mają na celu przeciwdziałanie uciążliwym bólom kręgosłupa, kompensację napięć mięśniowych oraz mają wzmacniać mięśnie postularne. Ponadto , gimnastyka skierowana jest dla osób w każdym przedziale wiekowym. Na zajęcia należy zabrać ze sobą własną karimatę/matę oraz lekki strój sportowy. Warto zaznaczyć, iż podczas aktywności fizycznej wykorzystywane są piłki fitnessowe, które mają za zadanie poprawiać koordynację ruchową i postawę ciała, a także pozwalają odciążyć stawy kręgosłupa i wzmacniać mięsnie.

Zainteresowanych zapraszamy do zapisów w Sekretariacie Urzędu Gminy w Andrzejewie oraz telefonicznie pod nr kontaktowym: 86 271 70 03.

 

ZBIERANIE NAKRĘTEK – wkręć się w pomaganie!!!

119109243 150382286762798 5214527859579353725 nDrodzy mieszkańcy naszej gminy!

Jedną nakrętką nie zasponsorujemy wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Jednak uda nam się to jeśli skompletujemy kilka ton takich odpadów. Dlatego w od dziś w naszym Urzędzie zbieramy nakrętki dla Michałka Boguckiego z Nura, który walczy z SMA.
Nie bądźmy obojętni i pomóżmy!
Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie Urzędu Gminy w Andrzejewie.

https://www.siepomaga.pl/michal-kontra-sma?ts=adw-dynamic&gclid=CjwKCAjwkoz7BRBPEiwAeKw3q6E3fR_AmLwpyMAtxSCCnGY1sCUL4u2rwl0UnbemPp0MJBRSPGfgfxoCBtMQAvD_BwE

Wydarzenia towarzyszące uroczystościom wrześniowym 1939

 

 DSC2453Podczas uroczystości związanych z obchodami 81. rocznicy bitwy stoczonej pod Łętownicą i Andrzejewem 13 września 2020 r. odbył się również pokaz sprzętu wojskowego zorganizowany przez 18 Dywizję Zmechanizowaną im. Generała Broni Tadeusza Buka. Na parkingu przy kościele w Andrzejewie wystawione zostały pojazdy wojskowe, które z bliska można było zobaczyć. Był to pokaz zorganizowany po raz pierwszy i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ponadto na starej plebanii mieszkańcy mogli zobaczyć wystawę militariów wojskowych – sprzęt Wojska Polskiego z lat 1918 – 1939 używany przez Wojsko Polskie podczas wojny obronnej w 1939 roku w skład którego wchodziło:

- umundurowanie

- wyposażenie

- broń

Wystawa została zorganizowana przez kolekcjonerów: Marka Krajewskiego, Mariusza Kieliszek, Katarzynę i Wojciecha Pyźlak, Piotra Łapińskiego, Wojciecha Łopuskiego, Roberta Uszyńskiego i Antoniego Sędziaka.

Dodatkową atrakcją był też pokaz jazdy konnej wykonany przez Pluton Kawalerii pod dowództwem rotmistrza Jerzego Konowrackiego w barwach:

- 10 Pułku Ułanów Litewskich

- 7 Pułku Ułanów Lubelskich

- 5 Pułku Ułanów Zasławskich

podczas którego była zaprezentowana m.in. technika jazdy konnej z lancą i szablą.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzeń towarzyszącym serdecznie dziękujemy!  

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

81. Rocznica Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem

 

roczni81W dniu 13 września 2020 roku w Andrzejewie odbyły się uroczystości związane z obchodami 81. Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Rano Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera wraz z Sekretarzem Gminy Panem Robertem Rosiakiem złożyli wiązankę pod pomnikiem w Łętownicy oddając tym samym hołd poległym na polach walki w tej miejscowości.

Oficjalne obchody 81. rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem rozpoczęły się o godzinie 12:30 uroczystą Mszą Świętą w intencji poległych w kościele parafialnym w Andrzejewie. Podczas kazania ksiądz proboszcz Jerzy Kruszewski nawiązał do budowy nowego Mauzoleum miejsca pochowania poległych żołnierzy 18 Dywizji Piechoty na polach Łętownicy i Andrzejewa w dniach 12-13 września 1939 r. Wspomniał, iż głównym celem podjętych działań jest przywrócenie odpowiedniej rangi mogiły zbiorowej, która w lat 40 ubiegłego wieku była swego rodzaju „sanktuarium” żołnierzy walczących we wrześniu 1939 r.

Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym.

Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera zabierając głos powitała zebranych gości wśród których znaleźli się:

- rodziny żołnierzy walczących na polach bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem: rodzinę Kosseckich, Hertlów i Kurskich

- pan Paweł Dycht – zastępca dyrektora departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON

- Zastępca Dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlicach Generał Brygady Artur Jakubczyk wraz z żołnierzami

- kombatanta płk. Antoniego Zienkiewicza

- pani Danuta Bodzek – dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie reprezentująca Marszałka Województwa Mazowieckiego

- pan Marcin Grabowski – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce

- pan Mirosław Augustyniak – Radny Województwa Mazowieckiego

- przedstawiciele władz samorządowych,

- społeczność szkolna,

- mieszkańców gminy Andrzejewo

W swoim przemówieniu Wójt Gminy Andrzejewo pani Beata Ponichtera podziękowała księdzu proboszczowi Jerzemu Kruszewskiemu za to, iż dzięki jego staraniom i przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało na nowo zbudowane Mauzoleum Żołnierzy 18 Dywizji Piechoty w Andrzejewie.

Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie nowego Mauzoleum. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera, Zastępca Dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlicach Generał Brygady Artur Jakubczyk i ks. Proboszcz Parafii Andrzejewo dr Jerzy Kruszewski, który jednocześnie wyświęcił Mauzoleum.

Generał 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach Jarosław Gromadziński przyznał medale wydane z okazji 100-lecia powstania 18. Dywizji Piechoty, której tradycje dziedziczy 18. Dywizja Zmechanizowana. W czasie uroczystości medale otrzymali:

- Wójt Gminy Andrzejewo – Pani Beata Ponichtera

- ks. Proboszcz Parafii Andrzejewo dr Jerzy Kruszewski

- zastępca dyrektora departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON – Pan Paweł Dycht

- kombatant płk. Antoni Zienkiewicz

Kolejnym punktem uroczystości był Apel Poległych i Salwa Honorowa oraz złożenie kwiatów przez delegacje w Mauzoleum oraz na grobie żołnierzy Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej w tym delegacja Gminy Andrzejewo w składzie: Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, Przewodnicząca Rady Gminy Justyna Kazimierczuk, Skarbnik Gminy Ewa Godlewska oraz Sekretarz Gminy Andrzejewo Robert Rosiak.

Całą uroczystość swoim występem artystycznym uświetnili uczniowie Szkoły Podstawowej w Andrzejewie. Odczytany został wiersz autorstwa pana Ryszarda Skłodowskiego oraz chór szkolny, który zaśpiewał pieśni patriotyczne.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

 

Spis przez telefonSpis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon.

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 

Wielkie serca wielu ludzi - zbieramy na operację dla Mateusza!

cartyDnia 6 września 2020 r. na placu przy plebanii w Andrzejewie odbył się Piknik Charytatywny pn. „Zbieramy na operację dla Mateusza”, w którym czynny udział wzięli pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Biblioteki Publicznej w Andrzejewie oraz Szkół Podstawowych w Andrzejewie, w Ołdakach-Polonii, a także w Starej Ruskołęce oraz inne chętne osoby. Głównym celem Pikniku była zbiórka pieniędzy na operację dla Mateusza.

Mateusz ma 17 lat i od urodzenia objęty jest specjalistyczną opieką, każdego dnia pracuje z fizjoterapeutami i masażystami. Porażenie dziecięce oraz niedowład czterokończynowy powodują, że potrzebuje ciągłej opieki, gdyż nie radzi sobie z najprostszymi czynnościami. Pojawiła się iskierka nadziei, którą dali specjaliści z Paley European Institute. To oni mogą przeprowadzić operację, której koszt jest poza zasięgiem finansowym rodziców Mateusza. To być może ostatnia szansa, której nie można przegapić.

Bardzo dużo osób odpowiedziało na apel o pomoc i przybyło do Andrzejewa, aby wesprzeć szlachetną akcję. Po oficjalnym otwarciu pikniku przez Mateusza i jego rodziców, Wójta Gminy Andrzejewo i Proboszcza Parafii Andrzejewo można było skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, m. in. z:

-występów zespołów muzycznych oraz wokalnych, a także osób prywatnych,

-stoisk gastronomicznych,

-pokazów strażaków OSP w Andrzejewie,

-dmuchanych atrakcji dla dzieci,

-malowania twarzy,

-robienia kolorowych warkoczyków,

- stoiska Mlekovity

-stoiska Janis,

-stoiska Skłodowski,

-stoiska Badylek – dmuchane baloniki,

-masaży,

-zabiegów parafinowych na dłonie,

-przejażdżki bryczkami,

-przejażdżki motocyklem z Grupą Motocyklową Stajnia,

-przejażdżki wozem strażackim,

-turnieju przeciągania liny.

W czasie trwającego pikniku w Andrzejewie pod Kościołami w Andrzejewie, Jasienicy, Czyżewie, Rosochatem-Kościelnym, a także w Nowym Borku i Paproci Dużej organizowana była zbiórka pieniędzy, gdzie każdy darczyńca otrzymał słodki upominek.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi Jerzemu Kruszewskiego za udostępnienie placu przy plebanii w Andrzejewie oraz dziękujemy darczyńcom:

  • Koła Gospodyń Wiejskich:

- Zaręby-Warchoły

- Stara Ruskołęka

- Króle Duże

- Pęchratka Mała

- Pieńki Wielkie

- Przeździecko-Lenarty

- Przeździecko- Grzymki

- Kalinowo

- Paproć Duża

- Łętownica

 

To spontaniczne działanie wielu ludzi, wynikające z dobroci serca, przyniosło realną pomoc. W ramach pikniku zebrano kwotę aż 70 341,12 zł, (ponad siedemdziesiąt tysięcy zł!), która w całości będzie przeznaczona na operację Mateusza.

Zbiórka na ten szczytny cel trawa nadal. Cały czas wpływają wpłaty na rzecz Mateusza od innych darczyńców. Każdy może pomóc chłopcu przekazując dobrowolne wpłaty na https://www.siepomaga.pl/mateusz-godlewski.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

81 Rocznica Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem

 

bitlW dniu 13 września 2020 roku w Andrzejewie odbędą się uroczystości związane z obchodami 81 Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Obchody rozpoczną się o godzinie 12:30 uroczystą Mszą Świętą w intencji poległych w kościele parafialnym w Andrzejewie.

Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości przewidziana jest na cmentarzu parafialnym:

- 13:50 – Apel Poległych i Salwa Honorowa oraz złożenie kwiatów przez delegacje w Mauzoleum

- 14:10 – złożenie kwiatów na grobie żołnierzy AK i NOW

- 14:30 – 15:00 – pokaz jazdy konnej (boisko sportowe)

Ponadto od godziny 10:00 do 16:00 na parkingu przy kościele odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego a także wystawa militariów kampanii wrześniowej 1939 na „starej plebanii”

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Podkategorie

BANERY

statystyka

 

 

Dane Statystyczne

CAF

 

 

 

Wspólna Metoda Oceny

KDR

 

 

 

Karta Dużej Rodziny

epuap

 

 

 

Załatwiaj sprawy urzędowe przez internet

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami