Spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych gminy Andrzejewo

W sobotę, 11 lutego 2023 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Andrzejewie odbyło się spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych gminy Andrzejewo. Tegorocznymi gospodarzami spotkania byli Koło Gospodyń Wiejskich Przeździecko-Grzymki oraz Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera. W wydarzeniu wzięli udział liczni goście: Mirosław Augustyniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Józef Rostkowski Wicestarosta Ostrowski, Marcin Płotczyk Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Andrzejewie, księża z tutejszej parafii ks. proboszcz Jerzy Kruszewski oraz ks. Andrzej Zieliński, a także radni oraz sołtysi z terenu gminy. Wśród organizacji pozarządowych znaleźli się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Zaręby-Warchoły, Starej-Ruskołęki, Króli Dużych oraz Pęchratki Małej, Klubu Seniora z Andrzejewa, Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej oraz Rycerze Kolumba.

Prowadzącym wydarzenia był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Wojciech Strzeszewski, który w pierwszej kolejności powitał zebranych gości i poprosił o zabranie głosu. Każda z organizacji przybliżyła w kilku słowach kierunki swoich działań. Następnym punktem spotkania były zaplanowane konkursy. Przed każdą konkurencją powoływana została komisja sędziowska. W konkursie muzycznym wzięły udział trzy panie, które zajęły kolejno miejsca:

 1. Katarzyna Murawska z KGW Przeździecko-Grzymki,
 2. Wiesława Jastrzębska z KGW Zaręby-Warchoły
 3. Teresa Litwa z Klubu Seniora.

Następną zabawą był konkurs taneczny, w którym udział wzięło 5 chętnych par. Uczestniczy zatańczyli dwa tańce: walca i polkę. Punktacja była niezwykle wyrównana i wyglądała następująco:

 1. Alina Kowalczyk i Anna Sienicka
 2. Agnieszka i Rafał Łuniewscy oraz Andrzej i Renata Majewscy
 3. Karol Dąbkowski i Milena Nagórka oraz Marzena i Adam Rykaczewscy.

W kolejnym konkursem były wybory Miss Koła Gospodyń Wiejskich. W zabawie wzięły udział przedstawicielki każdej z zebranych organizacji. Panie zaprezentowały strój sportowy i wieczorowy oraz odpowiedziały na kilka pytań, a wyniki wyglądały następująco:

 1. Agnieszka Łuniewska Miss Koła Gospodyń Wiejskich
 2. Iwona Tymińska 1 Wicemiss Koła Gospodyń Wiejskich
 3. Katarzyna Murawska 2 Wicemiss Koła Gospodyń Wiejskich
 4. Teresa Gumiężna Zaręby Warchoły Miss Publiczności
 5. Danuta Mrozowska Miss Gracji

Gospodarze przewidzieli konkurs – niespodziankę. Prowadzący Wojciech Strzeszewski poprosił o zgłoszenie ochotników, po czym wyjaśnił zasady konkursu. Zabawa polegała na udojeniu jak największej ilości mleka w ciągu 1 minuty. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:

 1. Andrzej Majewski,
 2. Michał Murawski,
 3. Bogumiła Zaremba.

Ostatnim konkursem był konkurs kulinarny podzielony na dwie kategorie dania na słono oraz na słodko. Po spróbowaniu potraw Komisja jednogłośnie ogłosiła zwycięzców w konkursach. W kategorii dania na słono zwyciężyli:

 1. Sakiewki KGW Przeździecko Grzymki
 2. Pasztet z królika KGW Zaręby Warchoły
 3. Piersi z kurczaka z pieczarkami w śmietanie KGW Króle Duże

W kategorii na słodko natomiast zwyciężyli:

 1. Tort lewitujący z KGW Pęchratka Mała
 2. Pączki z KGW Ruskołęka Stara
 3. Tort KGW Zaręby Warchoły

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania za odwagę oraz zaangażowanie, a zwycięscy dostali drobne nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zabaw i konkurencji został czas przeznaczony na taniec i integrację.

Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich Przeździecko-Grzymki na czele z Panią Teresą Dąbkowską za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie wspaniałej zabawy, mimo niewielkiego czasu na organizację!

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami