Wyjazd na koncert ,,Bitwa Tenorów na róże"

27 listopada 2023r. mieszkańcy gminy Andrzejewo mieli możliwość uczestniczyć w X jubileuszowej edycji koncertu piosenki klasycznej pn. ,,Bitwa Tenorów na róże”, który odbył się w budynku studia koncertowego ,,ATM Studio” w Warszawie. Do walki o brylantową różę stanęło czterech wybitnych polskich tenorów. Byli to: Bartosz Nowak, Dionizy Wincenty Płaczkowski, Piotr Kalina, Szymon Rona,                                                           którzy w swojej muzycznej walce rywalizowali o uznanie publiczności. Widownia mogła zagłosować na wybranego muzyka za pomocą róż, wrzucając je do odpowiedniego wazonu. Artystów występujących na scenie wspierała Pani Alicja Węgorzewska pełniąca funkcję dyrektora naczelnego oraz artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Pan Tomasz Tylicki. Całe wydarzenie uświetniła obecność Orkiestry Kukla Band. Podczas widowiska prezentowane były ponadczasowe, światowe utwory m.in.: ,,Maria”, ,,You are my destiny”, ,,Goodbye my love, goodbye”, ,,You raise me up” oraz z polskiego repertuaru: ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą”, ,,Pierwszy siwy włos”, ,,Tango milonga”, ,,Brunetki, blondynki”, ,,My way”, ,,Przetańczyć całą noc” itp. W solowych występach, a następnie w duetach z tenorami zaprezentowały się sopranistki: Teresa Marut, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Anastazja Simińska.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia był pojedynek czterech tenorów na kadencje i tzw. wysokie ,,C” w utworze ,,O sole mio”. Po decydującej konkurencji oraz podliczeniu wszystkich głosów-róż, każdy artysta został nagrodzony statuetkami w postaci róż.

I miejsce - różę brylantową otrzymał Bartosz Nowak,

II miejsce - różę złotą otrzymał Dionizy Wincenty Płaczkowski,

III miejsce - różę srebrną otrzymał Szymon Rona,

IV miejsce - różę brązową otrzymał Piotr Kalina.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Andrzejewo do obejrzenia dwóch części programu.

Emisja pierwszej części odbędzie się w dniach:

  • 7 stycznia 2024r. (niedziela) o godzinie 23:00 - TVP2 HD
  • 13 stycznia 2024r. (sobota) o godzinie 14:20 - TVP POLONIA

Emisja drugiej części odbędzie się w dniach:

  • 8 stycznia 2024r. (poniedziałek) o godzinie 00:25 – TVP2 HD
  • 13 stycznia 2024r. (sobota) o godzinie 15:15 – TVP POLONIA

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami