Otwarcie nowej siedziby biblioteki

otwbibNa przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniały się miejsca lokalizacji Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo jak również kierownicy tej instytucji. Pierwszy wpis można odnaleźć w księdze inwentarzowej z dnia  18 grudnia 1949 r.

Biblioteka nie miała własnego „Miejsca na ziemi” do 28.11.2016 roku, tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Biblioteki Publicznej  Gminy Andrzejewo.

Instytucja otrzymała dotację, pochodzącą z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Lokal został zakupiony od Banku Spółdzielczego, a następnie kompleksowo wyremontowany.  Dzięki tym środkom  przeprowadzono w budynku wielkie zmiany.  W Bibliotece znalazło się miejsce na księgozbiór, salę dla dzieci, salę widowiskową, czytelnię oraz pomieszczenia socjalne, a także Lokalne Centrum Kompetencji realizowane w ramach projektu „Mazowszanie”.

 

W gronie osób zaproszonych na uroczystość mogliśmy gościć: Radnego Wojewódzkiego Pana Mariana Krupińskiego, Starostę Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego, Radnego Powiatu Pana Józefa Polaka, Prezesa Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Pana Bartosza Kublika, Wójtów z zaprzyjaźnionych Gmin, Dyrektorów Szkół,  Dyrektorów i Kierowników Bibliotek Publicznych z powiatu. Gościliśmy także przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych twórców.

 

Dyrektor Głównej Biblioteki Województwa Mazowieckiego Pan Dr. Michał Strąk oraz kierownik Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Pani Barbara Stępniewska wystosowali z tej okazji list gratulacyjny.

 

Uroczystość rozpoczęła się  od przecięcia symbolicznej wstęgi oraz poświęcenia obiektu.  Dokonano  pierwszego wypożyczenia książki najmłodszemu czytelnikowi Witkowi Przychodzeń. Część artystyczna przygotowana została przez Państwa Jolantę i Pawła Andruszkiewiczów. Młodzież przestawiła zabawne anegdoty, wiersze z Dwudziestolecia Międzywojennego oraz współczesne teksty kabaretowe.

 

Zaproszeni gości nie kryli zachwytu, a gospodarze dumy z uruchomienia nowej siedziby Biblioteki, która po prawie 67 latach tułaczki po wynajmowanych lokalach zyskała własną siedzibę.

 

Serdecznie zapraszamy całą lokalną społeczność, wszystkich czytelników do korzystania z  Biblioteki Publicznej w Andrzejewie.  Biblioteka będzie zaspokajać potrzeby związane z dostępem do książki i czytelnictwa, ale także proponuje społeczności lokalnej wzbogaconą ofertę kulturalną, edukacyjną i informacyjną. Już dziś zbiory Biblioteki  liczą 17  530 tys., i korzysta z niej 423 czytelników.

 GALERIA ZDJĘĆ

Godziny pracy Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo:

 

Poniedziałek 8.00 - 16.00

 

Wtorek- Piątek 7.30- 18.00

 

Sobota 8.00 - 14.00

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami