Złoci i Diamentowi jubilaci w Gminie Andrzejewo

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku 12 października, Pani Wójt Gminy Andrzejewo miała zaszczyt gościć osoby z terenu gminy, które obchodziły 50-tą i 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego. Podczas Mszy Św., odprawionej przez ks. Proboszcza Jerzego Kruszewskiego, jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, która bez wątpienia była dla nich wielkim przeżyciem gdyż przysięga złożona przed Bogiem (jak ta sprzed 50 i 60 laty) zapada głęboko w pamięci na długie lata.  Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy, gdzie zebranych gości oraz przedstawicieli Urzędu Gminy przywitali: Wójt Gminy – Beata Ponichtera, oraz Kierownik USC – Grażyna Baranowska.  Na wstępie Pani Wójt pogratulowała dostojnym jubilatom tak wspaniałego jubileuszu, złożyła życzenia jeszcze długich wspólnie spędzonych lat. Ponadto zwróciła uwagę na fakt, że jubilaci są najlepszym przykładem życia w rodzinie, poszanowania rodziny oraz przekazywania tych wartości nowym pokoleniom. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie", które nadawane są przez prezydenta RP w 50 rocznicę zawarcia cywilnego związku małżeńskiego, oraz statuetek ufundowanych przez Wójta dla par z 60-letnim stażem. Następnie Pani Wójt podjęła wszystkich gości obiadem. Był też tort, tradycyjny toast oraz gromkie „Sto lat” za złotych i diamentowych jubilatów. Uroczystość uświetnił występ członków Klubu Seniora w Andrzejewie, który w humorystyczny sposób przedstawił  wady i zalety czasu spędzanego na emeryturze.

Medale otrzymali: Halina i Mieczysław Tyl – Nowa Ruskołęka, Janina i Roman Han – Stara Ruskołęka, Maria i Henryk Sokołowscy – Przeździecko-Lenarty, Danuta i Wiesław Kołota – Pęchratka Mała, Krystyna i Stanisław Wróbel – Dąbrowa, Jadwiga i Wincenty Majewscy – Stara Ruskołęka, Lucyna i Stefan Godlewscy – Kowalówka, Marianna i Jan Choromańscy – Zaręby-Bolędy, Krystyna i Jan Żyłowscy – Grodzick-Ołdaki, Eugenia i Józef Świerżewscy – Olszewo-Cechny, Hanna i Janusz Gwardiak – Stara Ruskołęka.

Statuetki otrzymali: Zofia i Stanisław Sołowińscy – Andrzejewo, Halina i Stanisław Tryniszewscy – Pieńki Wielkie, Jadwiga i Stanisław Nowaccy – Andrzejewo-Kolonie.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami