Przygodę z książką czas zacząć

W dniu 13 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Andrzejewie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów kasy Ia i Ib przygotowane przez Agnieszkę Łużyńską nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Szkolnej. Był to ważny punkt rozpoczętej przygody z literaturą poprzez włączenie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnili swym przybyciem Pani Beata Urszula Ponichtera Wójt Gminy Andrzejewo, Pan Robert Rosiak Sekretarz Gminy i Pani Aneta Wyszomirska Przewodnicząca Rady Rodziców. Podniosłego aktu pasowania dokonał Pan Wojciech Strzeszewski Dyrektor Szkoły Podstawowej.

Tematem przewodnim uroczystości było hasło Z JĘZYKIEM OJCZYSTYM ZA PAN BRAT. Pierwszoklasiści, w asyście swych koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej, rywalizowali o trofeum SOWY MADREJ GŁOWY, uczestnicząc w rożnych konkurencjach językowych i stając w szranki z zawiłościami języka ojczystego. Zmagania poprzedziło przedstawienie z całą plejadą językowych znakomitości, na czele z Królem Alfabetem, Królową Gramatyką i Królową Ortografią w asyście walecznego dworu – znaków przestankowych. W ten oto sposób reprezentanci najstarszych klas wprowadzali swych młodszych kolegów w świat książki. Wszyscy nowo upieczeni czytelnicy dostali książkę stanowiącą formę zaproszenia do świata literatury, a przewodniczący klas pierwszych składając własnoręcznie podpisy potwierdzili wcześniej wypowiedziane zobowiązania wobec Książki i Biblioteki.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami