Uroczystości św. Floriana – patrona strażaków

4 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień wspomnienia św. Floriana i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Strażaka. Za swego opiekuna uważają go również hutnicy i kominiarze.

Święto to skierowane jest do wszystkich strażaków, którzy wykazują się odwagą i bohaterstwem każdego dnia pełnienia służby. To bowiem strażacy zmierzają tam, skąd inni uciekają – często narażając swoje życie i zdrowie. Kiedy mówimy o strażakach zawodowych, nie można zapominać o oddanych ochotnikach, którzy bezinteresownie pomagają społeczeństwu. O każdej porze dnia i nocy to właśnie na strażaków pędzą z pomocą, ratując ludzi ze zmiażdżonych aut czy broniąc płonące mienie.

W naszym kościele parafialnym w Andrzejewie w dniu 3 maja 2022 r. tradycyjnie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji strażaków, którą celebrował ksiądz proboszcz. dr. Jerzy Kruszewski. W swoim kazaniu ksiądz proboszcz zwrócił się do wszystkich strażaków i przypomniał postać św. Floriana, podziękował za ofiarę jaką jest strażacka służba na rzecz drugiego człowieka.

W uroczystości udział wzięli poczty sztandarowe, strażacy zarówno z gminy i parafii Andrzejewo, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Leszek Falbowski oraz władze gminne na czele z Wójt Gminy Panią Beatą Ponichtera, która w swoim przemówieniu złożyła wszystkim strażakom serdeczne podziękowania za pełnioną służbę i zaangażowanie w niesieniu pomocy innym ludziom.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami