Wręczenie medalu Pro-Masovia druhowi Kazimierzowi Mierzejewskiemu

26 listopada 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Andrzejewie odbyła się XXVI Sesja Rady Gminy, podczas której miała miejsce ceremonia wręczenia pamiątkowego medalu Pro-Masovia dla druha Kazimierza Mierzejewskiego. Medal jest największym odznaczeniem samorządu województwa mazowieckiego dla osób, które wyróżniają się swoim zaangażowaniem lub swoją działalnością dla województwa mazowieckiego.

Druh Kazimierz Mierzejewski ur. 10 listopada 1929 r. w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie  wstąpił  w 1956 roku. W 1972 roku został wybrany na  Prezesa OSP w Andrzejewie. Od samego początku swymi działaniami zmieniał oblicze i charakter tej jednostki. Za jego prezesury jednostka pozyskała wozy bojowe Star-26, STAR 244, Mercedes,  czynnie zaangażował się w pozyskanie nowego lekkiego samochodu do ratownictwa drogowo - gaśniczego Opla Movano współfinansowanego przez gminę Andrzejewo i Województwo Mazowieckie. Dh Kazimierz organizował zebrania, imprezy okolicznościowe, prowadził samokształcenie druhów. W czasie jego kadencji jednostka wstąpiła do Krajowego Systemu Ratownictwa  Gaśniczego oraz otrzymała sztandar. W czasie sprawowania przez jego funkcji prezesa została rozbudowana i wyremontowana remiza strażacka.

Podczas wydarzenia głos zabrał Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak podkreślając ważność uroczystości, jaką było przekazanie samochodu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie, ale przede wszystkim podkreślając obecność zacnego strażaka Pana Kazimierza Mierzejewskiego, na którego cześć nowy wóz strażacki uzyskał imię „KAZIK”. Radny Sejmiku przeczytał fragment listu gratulacyjnego od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika: „Będąc w szeregach OSP w Andrzejewie już od 65 lat i pełniąc przez niemal pół wieku funkcję Prezesa jednostki wie Pan najlepiej jak zwykle ważną rolę odgrywają strażacy ochotnicy w życiu polskiej wsi i mniejszych miast. Jest Pan prawdziwym nestorem mazowieckiego pożarnictwa, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Pańska wieloletnia, pełna poświęcenia służba, determinacja i profesjonalizm działania, imponujące dokonania na rzecz ratowania ludzkiego życia i ochrony mienia oraz bogacenia życia społecznego, kulturalnego i lokalnej społeczności budzą moje najwyższe uznania”.

Aktu dekoracji w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego dokonał Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak w towarzystwie Wójta Gminy Andrzejewo Beaty Ponichtera oraz Przewodniczącej Rady Gminy Justyny Kazimierczuk składając najserdeczniejsze podziękowania, najlepsze życzenia oraz gratulacje za lata służby, zaangażowanie, działania społeczne, a także za ratowanie życia i ochronę mienia. Od 2021 r. dh Kazimierz Mierzejewski jest Honorowym Prezesem OSP w Andrzejewie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami