Spotkanie w sprawie budowy gazociągu

 

20200907 151631W dniu 7 września 2020 r. na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Andrzejewie odbyło się spotkanie z właścicielami gruntów z miejscowości Zaręby - Choromany, Zaręby - Warchoły, Ołdaki - Polonia, Przeździecko – Lenarty i Przeździecko – Jachy.

Spotkanie zorganizowane zostało przez firmę GAZ – SYSTEM przy współpracy z Wójtem Gminy Andrzejewo i dotyczyło inwestycji pn.: „Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, tj. odcinek południowy gazociągu Polska – Litwa”. Celem projektu jest budowa nowego transgranicznego gazociągu wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi (w tym m.in. kabel światłowodowy), który połączy systemy przesyłowe gazu ziemnego Polski i Litwy, co przyczyni się do integracji systemów przesyłowych i rynków gazu krajów bałtyckich. Zostały też omówione i przedstawione etapy realizacji prac budowy gazociągu:

- wytyczenie geodezyjne trasy oraz rozpoznanie archeologiczne i saperskie

- usunięcie karpin i zdjęcie warstwy humusu

- rozmieszczenie rur wzdłuż trasy

- spawanie rur i wykonanie wykopu

- układanie gazociągu w wykopie i wykonanie robót

- przywrócenie terenu do stanu pierwotnego

- znakowanie trasy gazociągu

- przeprowadzenie odbiorów technicznych i rozruchów

Spotkanie odbyło się w formie otwartego dialogu ze społecznością lokalną, które pozwoliło na przekazanie wiedzy na temat realizowanego przedsięwzięcia. Poinformowano, że w najbliższym czasie odbędą się spotkania na gruncie z właścicielami i dzierżawami nieruchomości przez które będzie przebiegał gazociąg.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Gaz System (inwestora), wykonawcy prac budowlanych oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Andrzejewie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w celu umówienia tematów związanych z budową gazociągu na terenie gminy Andrzejewo.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami