Msza Św. w intencji strażaków

 

IMG 20200510 130952Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto, które jest obchodzone 4 maja w dniu wspomnienia Świętego Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji w niedzielę 10 maja 2020 roku w kościele św. Bartłomieja w Andrzejewie została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. W tym roku w związku z panującą pandemią koronawirusa w naszej gminie oraz w całym kraju obchody Dnia Strażaka wyglądały inaczej, niż zwykle i odbyły się w ograniczonym zakresie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Podczas Mszy Św. celebrowanej przez ks. proboszcza dr Jerzego Kruszewskiego zostało wygłoszone kazanie, w którym podkreślono szczególną rolę, jaką pełnią strażacy w obecnych czasach często niosąc pomoc poszkodowanym z narażeniem własnego życia. Ponadto, w nabożeństwie nie zabrakło adoracji patrona strażaków św. Floriana.

W uroczystej Mszy Św. uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Andrzejewo: Gołębie-Leśniewo, Przeździecko-Jachy, Kowalówka, Króle Duże, Stara-Ruskołęka, Andrzejewo, Zaręby-Bolędy i Zaręby-Warchoły. Nie zabrakło również druhn oraz druhów z gminy Szumowo oraz gminy Zambrów, tj. z Paproci Dużej, Łętownicy oraz Przeździecko-Mroczki. W nabożeństwie oprócz strażaków uczestniczyli również: Wójt Gminy Beata Ponichtera, Sekretarz Gminy Robert Rosiak oraz Zarząd Gminny OSP RP w Andrzejewie.

Przypomnijmy, że w dniu 4 maja 2020 r. Wójt Gminy Beata Ponichtera złożyła strażakom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz spełnienia planów i powodzenia w życiu osobistym oraz zawodowym. Życzyła by wszystkie akcje ratowniczo-gaśnicze kończyły się szczęśliwym powrotem do domu, a społeczne uznanie towarzyszyło w codziennej działalności oraz by Św. Florian otaczał strażaków swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności.

Więcej zdjęć TUTAJ.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami