50-ta i 60-ta rocznica ślubu

5We wtorek 4 października w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Andrzejewie odbyła się doniosła uroczystość. Jak co roku Wójt Gminy Michał Rutkowski gościł pary z terenu gminy, obchodzące 50-tą i 60-tą rocznicę ślubu. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym, którą w intencji jubilatów odprawił ks. Prob. Jerzy Kruszewski. W czasie Mszy jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Następnie wszyscy udali się do budynku Urzędu Gminy gdzie gości powitali: Wójt Gminy – Michał Rutkowski, Skarbnik – Ewa Godlewska, Przewodniczący Rady Gminy – Jarosław Sołowiński oraz Kierownik USC – Grażyna Baranowska.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanych przez Prezydenta RP oraz statuetek ufundowanych przez Wójta Gminy.

Uroczystość uświetnił występ Klubu Seniora w Andrzejewie, który w sposób humorystyczny „doradzał” jubilatom w jaki sposób spędzać aktywnie czas na emeryturze i nie uskarżać się na dolegliwości.  Następnie był tort, szampan oraz odśpiewano małżonkom gromkie „sto lat”.

Na zakończenie uroczystości Wójt podjął wszystkich gości pysznym obiadem.

Medale otrzymali:  Cecylia i Franciszek Sarnaccy – Andrzejewo, Elżbieta i Czesław Dmochowscy – Przeździecko Jachy, Marianna i Jan Kalupa – Dąbrowa, Genowefa i Wiesław Szwarc – Króle Małe, Teresa i Tadeusz Żebrowscy – Jasienica Parcele, Janina i Stanisław Michalik – Andrzejewo, Czesława i Jan Perkowscy – Zaręby Warchoły, Jadwiga i Jerzy Sudak – Stara Ruskołęka, Anna i Kazimierz Wysoccy – Andrzejewo, Stanisława i Marian Żyłowscy – Grodzick Ołdaki, Henryka i Henryk Janczewscy – Przeździecko Jachy, Modesta i Wacław Ościłowscy – Stara Ruskołęka, Wiesława i Antoni Frączyk – Stara Ruskołęka, Jadwiga i Bolesław Nienałtowscy – Gołębie Leśniewo.

Statuetki otrzymali: Czesława i Bolesław Han – Króle Duże, Zofia i Tadeusz Matel – Andrzejewo, Zofia i Mieczysław Han – Króle Duże, Zofia i Tadeusz Tymińscy – Pieńki Żaki, Zuzanna i Eugeniusz Han – Króle Duże, Bogusława i Julian Pałęccy – Andrzejewo.

Szczęśliwym małżonkom gratulujemy i życzymy kolejnych tak doniosłych rocznic.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami