Jak się uczyć to od najlepszych – MultiSportowcy ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie wzięli udział w „Treningu z Mistrzem” na Stadionie Narodowym w Warszawie

 

 

W sobotę 12 września 2015 rozpoczął się pierwszy Europejski Tydzień Sportu, w ramach którego w 27 europejskich krajach odbywają się wydarzenia promujące aktywność fizyczną. W przeddzień LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej, uczestnicy programu MultiSport ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie pod opieką nauczycieli: Bożeny Kotomskiej, Edyty Sitek i Wioletty Ogrodnik mieli możliwość odbycia na boisku PGE Narodowego treningu z Anitą Włodarczyk i Piotrem Małachowskim, złotymi medalistami tegorocznych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. W wydarzeniu uczestniczyli również: Dyrektor Szkoły Podstawowej Cecylia Strzeszewska oraz Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski.

Przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki oficjalnie powitał ponad 300 dzieci na płycie stadionu. Rozgrzewkę w rytmie Zumby poprowadziła mistrzyni karate Katrin Kargbo. Lekkoatletyczni mistrzowie świata – Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski zaprezentowali dzieciom technikę rzutu młotem i dyskiem. Zachęcali gorąco do uprawiania sportu. Uczniowie pod opieką animatorów przeszli trening lekkoatletyczny składający się z 5 lekkoatletycznych stacji: 1 – bieg krótki, 2 – bieg przez płotki, 3 – pchnięcie kulą, 4 – rzut młotem, 5 – rzut dyskiem oraz strefę zdrowego żywienia. Każdy z uczestników „Treningu z Mistrzem” miał możliwość sprawdzenia swoich możliwości pod czujnym okiem trenerów i animatorów. Organizatorzy zapewnili uczniom kolorowe koszulki. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkową fotografię Anity Włodarczyk z autografem oraz owoce i drobne upominki.

Koordynatorem programu MultiSport w Szkole Podstawowej w Andrzejewie jest nauczyciel wychowania fizycznego Bożena Kotomska. MultiSport to program systematycznej aktywności sportowej dla klas 4 – 6 zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, organizatora „Treningu z Mistrzem”.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami