Urząd Gminy W Andrzejewie

Aktualności

XX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

29 wrzesień 2020

szahmaW sobotę, 26 września, z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Łomży odbyły się XX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. W zawodach brała udział 16 osobowa reprezentacja z gminy Andrzejewo pod opieką Arkadiusza Przeździeckiego i Damiana Jasko. Drużyna ta zajęła w punktacji drużynowej 2. miejsce, zdobywając piękny puchar. Także indywidualnie zawodnicy z gminy Andrzejewo zdobyli 4 medale i kolejne kategorie szachowe.

Medale srebrne zdobyły Natalia Sudak w grupie do lat 16 i Martyna Godlewska w grupie do lat 10; na III miejscu uplasowały się Aniela Sutkowska w grupie do lat 13 i Maja Szymańska w grupie do lat 10. Bardzo dobrze spisał się także Szymon Przeździecki, który w najliczniejszej grupie był 4.

Oprócz medali zdobyliśmy również kategorie szachowe: IV – Maja Szymańska, Witold Przychodzeń, Szymon Przeździecki i Piotr Godlewski, V - Ewelina Świerżewska. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki, a w przerwie turnieju mogli zjeść obiad. Był to pierwszy start naszych uczniów w roku szkolnym 2020/2021.