Nowe umowy o dofinansowanie dla Gminy Andrzejewo z Województwa Mazowieckiego
Dnia 10.06.2026 r. w Świetlicy Wiejskiej w Szulborzu Wielkim zostały podpisane umowy na realizację zadań, które zostały dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Tego dnia Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali:
- Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego,
- Rafał Kowalczyk – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego,
- Radosław Parzych – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce,
- Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich,
-Tomasz Krasowski – Dyrektor Departamentu Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Gmina Andrzejewo reprezentowana przez Wójta Gminy Beatę Ponichterę przy kontrasygnacie Mirosławy Zbrzeźniak - z upoważnienia Skarbnika Gminy podpisały z Województwem Mazowieckim, dwie umowy:
- o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację zadania w ramach ,,Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2026”. Gmina Andrzejewo otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000,00zł, co stanowi 50% całkowitej wartości kosztów kwalifikowanych.
- o udzielenie dotacji na zadanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Gmina otrzymała dotację w wysokości 100 000,00 zł z przeznaczeniem na realizację zadania pn. ,,Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Przeździecko-Dworaki”.
Ponadto tego samego dnia Zarząd Gminnej Spółki Wodnej odebrał dofinansowanie w wysokości 80.634,24 zł na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych.
Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie finansowe, dzięki któremu Gmina Andrzejewo może stale się rozwijać.
-
Ostatnio dodane
-
02 czerwiec 2026
-
02 czerwiec 2026
-
27 maj 2026
-
26 maj 2026