Urząd Gminy W Andrzejewie

Aktualności

V Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w szachach w obsadzie międzynarodowej

23 listopad 2017

roc519 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w szachach. Turniej otworzyli Starosta Powiatu Zbigniew Kamiński i Wójt Gminy Andrzejewo Michał Rutkowski, którzy od kilku lat wspierają rozwój szachów w powiecie ostrowskim i gminie Andrzejewo. W turnieju wystartowało 75 szachistów, w tym po raz pierwszy zawodnicy z Białorusi, którzy mieli najwyższe rankingi i byli faworytami Mistrzostw. W zawodach zwyciężył Bartłomiej Różycki z klubu KS Laura Chylice, zdobywając 6,5 pkt, drugi był Sergei Zhuck, a trzeci Sergei Denisik  po 6 pkt- obaj z Białorusi. Mistrzem Powiatu został Tomasz Ołowski, który zdobył 5,5 pkt i zajął w turnieju 5 miejsce.  Wśród kobiet najlepsza była Szewczyk Malwina z MUKS Stoczek 45 Białystok z 5 punktami. Mistrzynią Powiatu została Katarzyna Wardaszka-  SP Stara Ruskołęka, która w turnieju zajęła 20 miejsce. Najlepszym zawodnikiem z gminy Andrzejewo był Wiesław Nagórka z Dąbrowy, który zdobył 5 punktów i zajął w turnieju 13 miejsce.  Cieszy bardzo dobra postawa zawodników naszej gminy, którzy zajęli czołowe miejsca w swoich grupach wiekowych. W kategorii dziewcząt do lat 10 - 1 miejsce zajęła Aniela Sutkowska - SP Andrzejewo, wyprzedzając Paulinę Maty z SP Stara Ruskołęka, do lat 13 najlepsza była Natalia Sudak - SP Andrzejewo. W kategorii chłopców do lat 10 w gronie 17 zawodników 4 miejsce zajął- Maciej Rutkowski, 6 był Marcin Majewski, 7 miejsce zajął- Michał Ogonowski.  Wszyscy SP Andrzejewo. W silnie obsadzonej grupie do lat 13 – 1 miejsce zajął Krystian Zaremba- SP Andrzejewo, 3 był Przemysław Płotczyk, a 6 miejsce zajął Mateusz Rutkowski. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Klemens Jagałła z Czyżewa- 79 lat, a najmłodszym Maja Szewczyk z Akademii Szachowej Sobocińscy- 4 lata. Był to bardzo silnie obsadzony turniej, w którym pierwszy zawodnik na liście startowej miał ranking ponad 2300.   Razem zostało nagrodzonych 32 uczestników. Turniej mógł odbyć się dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Ostrowi Mazowieckiej, Firmie Fitness Trading-Robert Szulborski z Zambrowa, Spółce Skłodowski z Zarąb Kościelnych, Bankowi Spółdzielczemu w Ostrowi Mazowieckiej i Gminie Andrzejewo.