Konkurs zbiórki i segregacji odpadów w szkołach Gminy Andrzejewo
W dniu 20 czerwca 2018 r. zakończył się konkurs zbiórki i segregacji odpadów, który już po raz kolejny organizowany był w szkołach podstawowych z terenu naszej gminy. Przez blisko miesiąc uczniowie gromadzili w wyznaczonych kontenerach przy szkołach makulaturę, szkło oraz tworzywa sztuczne. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z pomocą rodziców rywalizowali o zgromadzenie jak największej ilości posegregowanych odpadów. W tym roku w ramach konkursu udało się zebrać aż 12 650 kg odpadów. Jest to wynik jak dotąd nigdy nie uzyskano.
Największą ilość odpadów w przeliczeniu na jednego ucznia biorącego udział w konkursie zebrała Szkoła Podstawowa w Ołdakach Polonii. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa w Andrzejewie i Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce.
Klasyfikacja indywidualna konkursu przedstawia się następująco:
- Piotr Kosowski- uczeń SP Andrzejewo, zgromadził 1 990 kg odpadów,
- Anna Kaczyńska- uczennica SP Ołdaki Polonia zgromadziła 1 227,5 kg odpadów,
- Paulina Frądczyk- uczennica SP Stara Ruskołęka zgromadziła 1 143 kg odpadów.
Laureaci konkursu otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe, tj. deskorolka elektryczna, tablet i słuchawki bluetooth.
Fundatorami nagród w konkursie są Wójt Gminy Andrzejewo oraz Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zambrowie. Wręczenie nagród nastąpi podczas imprezy plenerowej Dni Kukurydzy 2018, które odbędą się 19 sierpnia. Tego typu akcje mają przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości ekologicznej o korzyściach płynących z segregacji odpadów, nie tylko wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy ale i ich całych ich rodzin. Pamiętajmy, że dzięki prowadzeniu selektywnej zbiórki odpadów przyczyniamy się przede wszystkim do ograniczenia masy odpadów zanieczyszczających środowisko, a tym samym zminimalizowania zagrożenia dla przyrody i zdrowia nas samych. Wyrabianie nawyków porządku i gospodarności jest też ekonomiczniejszym rozwiązaniem. System selektywnej zbiórki jest po prostu tańszy. Prowadzenie selektywnej zbiórki przynosi również korzyści w postaci osiągnięcia wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku niektórych frakcji odpadów. Zaznaczyć należy, że nieosiągnięcie wymaganych wskaźników skutkuje nałożeniem przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska kary pieniężnej na gminy. Prowadzenie selektywnej zbiórki w naszych gospodarstwach domowych oraz organizacja akcji typu „Gminny konkurs zbiórki i segregacji odpadów” pozwalają na uniknięcie tego typu kar. Jako inicjatorzy tegorocznej akcji zbiórki i segregacji odpadów pragniemy serdecznie podziękować pracownikom szkół za współpracę podczas organizacji konkursu oraz jego sprawne przeprowadzenie. Dziękujemy także PGK w Zambrowie za zaangażowanie poprzez odbieranie i ważenie odpadów. Duże słowa uznania kierujemy w stronę uczniów oraz ich rodziców, którzy bardzo aktywnie wyróżnili się podczas tegorocznej akcji.
Do zobaczenia za rok!
-
Ostatnio dodane
-
15 listopad 2024
-
14 listopad 2024