Urząd Gminy W Andrzejewie

Aktualności

III Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Szachach

01 grudzień 2015

29 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w szachach.  Turniej został otwarty przez starostę powiatu Zbigniewa Kamińskiego, który także wykonał pierwsze posunięcie w turnieju. Obecny był również wójt gminy Andrzejewo Michał Rutkowski, który od kilku lat wspiera rozwój szachów w andrzejewskiej gminie.
Gośćmi honorowymi mistrzostw byli reprezentanci Polski w szachach, pochodząca z Andrzejewa arcymistrzyni Marta Bartel, która jak co roku ufundowała puchar dla najlepszej zawodniczki oraz czterokrotny mistrz Polski Mateusz Bartel. W turnieju wystartowała  rekordowa liczba 75 szachistów w tym 17 z Gminy Andrzejewo. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 7 rund, tempem gry 15 minut dla każdego zawodnika.
        Mistrzem Powiatu został Tomasz Ołowski  pochodzący z miejscowości Ołowskie z Gminy Nur, który wygrał cały turniej zdobywając komplet siedmiu  punktów. Drugie miejsce zajął Cezary Borowy z Małkini Górnej,  trzecie Tomasz Wyszyński z Wysokiego Mazowiecka; obaj uzyskali po 6 punktów. Z tym samym dorobkiem punktowym na czwartym miejscu uplasował się Wiesław Nagórka z Dąbrowy, jednocześnie zdobywając puchar Wójta Gminy Andrzejewo dla najlepszego zawodnika. Wśród kobiet najlepsza była Malwina Szewczyk z Piątnicy, a mistrzynią powiatu została Natalia Sudak z Nowej Ruskołęki,
która uplasowała się na 16 miejscu z dorobkiem pięciu punktów. Wśród nagrodzonych znaleźli się także Katarzyna Wardaszka z Pęchratki Małej, druga w powiecie do lat 15, Maciej Rutkowski i Aniela Sutkowska najlepsi z powiatu ostrowskiego do lat 10.
         Dzięki hojności sponsorów, którymi byli Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Nadleśnictwo w Ostrowi Mazowieckiej oraz Gmina Andrzejewo, nagrodzonych zostało aż 25 uczestników mistrzostw.