Wręczenie nagrody dla hodowcy koni

W dniu 28 maja 2022 r. na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Becker Sport Equestrian Center” w miejscowości Kaleń – Towarzystwo w Gminie Żabia Wola odbył się VI Młodzieżowy Czempionat Koni Hodowlanych Wszystkich Ras zorganizowany przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie. Była to największa tego typu wystawa na terenie województwa Mazowieckiego. Hodowcy zaprezentowali około 90 sztuk najlepszych koni różnych ras, które były oceniane i nagradzane łącznie z wyłonieniem czempiona i wiceczempiona w czterech kategoriach:

- klacze roczne

- ogiery roczne

- klacze dwuletnie

- ogiery dwuletnie.

Gminę Andrzejewo w tej wystawie reprezentowała Pani Katarzyna Kalinowska, zamieszkała Przeździecko – Jachy, której klacz Sonata zajęła III miejsce i otrzymała 39,5 pkt. Należy tutaj podkreślić iż czempion otrzymał 41 pkt więc jest to bardzo mała różnica.

Pani Katarzyna Kalinowska już od 2016 roku bierze udział w programie ochrony zasobów genetycznych koni zimnokrwistych w typie sztumskim, realizowanym pod nadzorem Instytutu Zootechniki w Krakowie. Rasa koni sztumskich była na wyginięciu, bo w dużo mniejszym stopniu niż kiedyś były one użytkowane przez rolników. Wspomniany program powstał po to, aby odnowić tę rasę. Wiadomo już, że wpłynął on bardzo na zwiększenie liczby tych zwierząt Konie tej rasy ceni się je ze względu na charakter. Są bardzo przyjazne i szybko nawiązują wieź z człowiekiem. Świetnie nadają się do hipoterapii, koń to świetny towarzysz i wierny przyjaciel człowieka.  

Sukcesy koni z hodowli Pani Kalinowskiej:

  1. Klacz Samanta –Champion Wystawy Koni Sztumskich w Kętrzynie
  2. Klacz Samanta –Wiceczempion II Ogólnopolskiej Wystawy Klaczy Ras Zimnokrwistych –Józefin 12.10.2019
  3. Klacz Abiga –Wiceczempion Ogólnopolska Wystawa Klaczy Ras Zimnokrwistych –Józefin 20.10.2018
  4. Klacz Stella –Wiceczempion IV Młodzieżowego Czemponatu Koni Hodowlanych Wszystkich Ras –Józefin 11 maja 2019
  5. Klacz Amira –Wiceczempin V Młodzieżowego Czempionatu Koni Hodowlanych Wszystkich Ras Józefin 3 lipca 2021 r

6.Klacz Sonata 3 lokata VI Młodzieżowy Czempionat Koni Hodowlanych Wszystkich Ras Kaleń –Towarzystwo 28 maja 2022 r

W ramach podziękowania w dniu 29 czerwca 2022 r. podczas Sesji Rady Gminy Andrzejewo Pani Katarzyna Kalinowska otrzymała od Wójta Gminy Andrzejewo Pani Beaty Ponichtera bon towarowy do wykorzystania w firmie SKŁODOWSKI Sp. jawna – w imieniu której odebrał go jej tata Andrzej.  Wójt w swoim przemówieniu podkreśliła fakt wielkiego zaangażowanie w działaniach związanych z hodowlą koni, podziękowała Katarzynie i Andrzejowi za godne reprezentowanie gminy oraz życzyła dalszych sukcesów.

GALERIA

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami