XXII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach

Kategoria: News Odsłony: 852

W dniu 29 czerwca 2022r. w ramach XXII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży rozegrano trzy turnieje szachowe w różnych kat. wiekowych.  Po raz kolejny uczestniczyli w nich uczniowie z Gminy Andrzejewo. 17 osobowa ekipa pod opieką  Damiana Jasko i Arkadiusza Przeździeckiego rywalizowała z zawodnikami nie tylko Polski, ale także z Czech, Ukrainy, Białorusi  i Litwy i osiągnęła ona duży sukces. Zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając 26,5pkt., wyprzedzając drużyny z Sokółki i Łomży, które zdobyły po 26 pkt. Do punktacji drużynowej zaliczano punkty zdobyte przez sześciu najlepszych zawodników drużyny z każdej grupy wiekowej.  Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych. W kategorii do lat 13 chłopców złoty medal zdobył Jakub Podbielski  5,5pkt.,  brązowy  Zaremba Adrian 5pkt., a czwarte miejsca zajął Michał Ogonowski 4,5 pkt..  Jakub i Adrian zdobyli IV kat. szachową.  W grupie dziewcząt do lat 13  brązowy medal zdobyła Natalia Sutkowska, czwarta była Aleksandra Duda, a szósta Martyna Godlewska - wszystkie one zdobyły po 4 punkty. Natalia i Ola zdobyły także IV kategorię. Pierwsza i druga zawodniczka w tej grupie miały po 4 punkty. W kategorii do lat 16 brązowy medal zdobyła Aniela Sutkowska zdobywając 5 punków. W najmłodszej grupie 6. miejsce zajęła Wiktoria Gralik, zdobywając  V kategorię szachową.  V kategorię zdobyli  też chłopcy do lat 10 - Marcel Gumkowski i Aleksander Sutkowski.  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki i mogli zjeść obiad. Wyjazd tak licznej drużyny mógł dojść do skutku dzięki  Wójt Gminy Andrzejewo Beacie Ponichterze, która udostępniła autokar szkolny.