Światowy Dzień Pszczół

Od kilku tygodni Szkoła Podstawowa w Andrzejewie realizuje projekt  edukacyjny „Odkrywamy tajemnice ekosystemu lasu i ekosystemu łąki”, którego celem jest rozbudzenie wśród  uczniów zainteresowania przyrodą najbliższego otoczenia oraz przybliżenie im zagrożeń i wyzwań związanych z ochroną przyrody. W ramach tego przedsięwzięcia  ekologicznego, z okazji Światowego Dnia Pszczół, 20 maja 2022 r. w  szkole odbyły się warsztaty edukacyjne  dla uczniów klas I –VII, które przeprowadziła właścicielka pasieki pani Mariola Przychodzeń. Zaproszony gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pasji, przybliżył słuchaczom życie i zwyczaje pszczół  oraz  znaczenie tych owadów w przyrodzie. Z bliska uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda wnętrze ula i plastry miodu. Największe zainteresowanie wzbudziły same  pszczoły, które pani Mariola  przywiozła w specjalnej  klatce.  Dzieci miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto, itp. Spotkanie zakończyło się degustacją różnego rodzaju miodów, które dzieciom bardzo smakowały.

Dziękujemy Pani Marioli Przychodzeń za przeprowadzenie ciekawych zajęć. Z okazji Światowego Dnia Pszczół życzymy  Pani  dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją oraz satysfakcji z pracy z pszczołami.

 W ramach powyższego projektu powstała  również łąka kwietna, która będzie stanowić doskonałe miejsce  do doświadczeń  i obserwacji owadów zapylających oraz hotel dla owadów, który będzie ostoją dla dzikich zapylaczy. Dziękujemy panu Jerzemu Gołasiowi jego wykonanie.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami