Otwieramy serca – pomoc UKRAINIE!

Szanowni mieszkańcy!

Codziennie napływają do nas nowe, coraz bardziej niepokojące informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie. Prowadzona przez Rosję wojna na tamtejszym terenie przynosi ogromne zniszczenia, śmierć niewinnych ludzi, konieczność opuszczania swoich domów oraz ucieczki w bezpieczne miejsca. Patrzymy na to wszystko z ogromnym niedowierzaniem jednakże czujemy się zobowiązani do tego, aby pomóc Ukrainie.

Urząd Gminy w Andrzejewie od 28 lutego 2022 roku zbiera artykuły pierwszej pomocy dla uchodźców, które zostaną przekazane dla rodzin przebywających na terenie naszej gminy:

- żywność z długim terminem ważności

- woda butelkowana,

- śpiwory, maty do spania, koce, ręczniki – tylko nowe

- środki higieny osobistej takie jak: pasty i szczoteczki do zębów, pampersy, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne, bandaże, proszki, mydło, szampony, żele pod prysznic itp.

- chemia gospodarcza

W chwili obecnej mamy już 5 takich rodzin. Pomożemy wszystkim potrzebującym rodzinom dlatego też ponawiamy prośbę o zgłaszanie informacji o uchodźcach, którzy przybyli na teren Gminy Andrzejewo po dniu 24 lutego 2022 r. do Urzędu Gminy pod numerem telefonu 86 271 70 03.

Pierwsze rodziny otrzymały już pomoc od Urzędu Gminy. Dzięki wielkiemu wsparciu mieszkańców gminy można było przekazać uchodźcom pierwszą niezbędna pomoc.

Ponadto na początku tygodnia odbyło się spotkanie w ramach Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Andrzejewo – Beata Ponichtera, Sekretarz Gminy Andrzejewo – Robert Rosiak, Inspektor ds. bezpieczeństwa – Krzysztof Han, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Bożena Zalewska, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy – Wojciech Strzeszewski, Agnieszka Choromańska, Wioletta Wajszczyk oraz Prezes Gminny OSP – Krzysztof Jasko. Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące skutków inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, w tym pomocy uchodźcom wojennym na terenie gminy.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami