10-lecie Klubu Seniora w Andrzejewie

Klub Seniora w Andrzejewie obchodził swoje 10-lecie istnienia. Klub Seniora powstał na zebraniu organizacyjnym 24 stycznia 2011 roku. Liczył wówczas 23 członków. Pierwszym przewodniczącym został wówczas Jan Ambroziak. Celem działalności Klubu Seniora jest m. in. zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, którzy po zakończeniu działalności zawodowej potrzebują kontaktów międzyludzkich. Uczestnictwo w Klubie Seniora umożliwia zorganizowanie wolnego czasu, miłych spotkań, wymiany doświadczeń, udziału w imprezach kulturalnych, a także pozwala dać upust swoim indywidualnym możliwościom artystycznym. W dniu 15 października 2014 roku Klub Seniora został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie jako stowarzyszenie dobrowolne, samorządne, trwale zrzeszone i powołane w celach niezarobkowych.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele między innymi poprzez:.

- prowadzenie zespołu muzyczno – wokalnego (prowadzone przez Panią Teresę Litwę),

- wyjazdy na imprezy kulturalne i artystyczne,

- organizowanie wystaw twórczości miejscowych rękodzielników pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”,

- współpracę z władzami środowiskowymi na rzecz rozwoju środowiska lokalnego,

- kultywowanie zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku.

Członkowie Klubu Seniora przekonali się, że na naukę nigdy nie jest za późno zapisując się na zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Były to zajęcia usprawniająco-rekreacyjne, wokalno-emisyjne oraz wykłady psychologiczne, społeczno-polityczne oraz wykłady o tematyce zdrowotnej.

W znaczącym stopniu wzrosła aktywność artystyczna Klubu Seniora. Wiele osób śpiewa, recytuje. Podniosłym akcentem pracy Klubu Seniora jest zespół wokalno-instrumentalny liczący obecnie 20 osób. Zespół uczestniczy w imprezach środowiskowych, tj. „Dzień Kukurydzy”, „Powitanie lata”, uczczenie rocznic Odzyskania Niepodległości przez Polskę lub organizując akademie środowiskowe, m. in. w kościele parafialnym. Wielokrotnie są to koncerty wyjazdowe (Boguty-Pianki, Sokołów, Zaręby-Kościelne, Chmielewo, Ostrów Maz.), lub też udziały w corocznie organizowanych wieczorach wigilijnych na terenie gminy, dożynki powiatowe.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami