Gmina Andrzejewo uzyskała ponad 6 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”

W związku z ogłoszeniem realizacji Rządowego Funduszu „Polski Ład” Programu Inwestycji Strategicznych  w dniu 25 września 2021 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja z udziałem posła Henryka Kowalczyka, posła Marka Zagórskiego, senatora Roberta Mamątowa,  oraz samorządowców powiatu ostrowskiego i ostrołęckiego. Na konferencji wręczone zostały symboliczne promesy z kwotą dofinansowania przeznaczoną na realizację wnioskowanych przez powiaty, miasta i gminy inwestycji.

W czasie konferencji Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera odebrała trzy promesy na realizację następujących zadań na terenie gminy Andrzejewo:

- „Odbudowa mostu na drodze gminnej w miejscowości Kuleszki – Nienałty” – wartość inwestycji 2 982 442 zł, w tym dofinasowanie  z Funduszu „Polski Ład” 2 832 442 zł. W miejscu projektowanej inwestycji w chwili obecnej znajduje się jednoprzęsłowy most nad rzeką Mały Brok. Jest on w złym stanie technicznym. W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowego mostu. Zakres prac przewiduje m.in. wykonanie robót ziemnych pod fundamenty, ustawienie pali fundamentowych, wykonanie płyty żelbetowej, wykonanie izolacji, chodników, odwodnienia, podbudowy na dojazdach, nawierzchni bitumicznej na dojazdach oraz na moście oraz elementów zabezpieczenia. Nowy most przyczyni się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Znikną również ograniczenia tonażowe dla pojazdów poruszających się po obecnym moście.

- „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo” – wartość inwestycji 1 918 800 zł, w tym dofinasowanie  z Funduszu „Polski Ład” 1 726 920 zł. Dzięki tej inwestycji zamontowane zostaną inteligentne lampy LED o mocy do 80W z wewnętrznym gniazdem, do którego można podłączyć sterownik.. Oświetleniem będzie sterowane urządzeniami obliczającymi godziny wschodów i zachodów słońca na podstawie pozycji geograficznej co bezpośrednio wpłynie na poprawę jakości oświetlenia, szybkość reakcji w sytuacjach awaryjnych oraz na obniżenie kosztów. Inwestycja ta wpłynie na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego. Ważnym czynnikiem będzie zmniejszenie zużycia energii elektrycznej co przełoży się na oszczędności w budżecie gminy.

- „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Andrzejewo” –  wartość inwestycji     1 654 000 zł, w tym dofinasowanie  z Funduszu „Polski Ład” 1 571 000 zł W ramach realizacji inwestycji planowana jest modernizacja dwóch odcinków dróg gminnych  tj. remont ulicy Wodnej w Andrzejewie oraz przebudowa drogi gminnej w miejscowości Olszewo – Cechny. Obecnie obie te drogi są w złym stanie technicznym. Liczne spękania i nierówności utrudniają ruch pojazdów i stwarzają niebezpieczeństwo.

Ponadto w ramach tego samego programu powiat ostrowski otrzymał  dofinansowanie na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej na terenie powiatu ostrowskiego” w skład której wchodzi m.in. realizacja zadania „ Przebudowa drogi powiatowej nr 2607W Jasienica – Kowalówka- Stara Ruskołęka wraz z obiektem inżynierskim” leżąca na terenie gminy Andrzejewo.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami