Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu bojowego „KAZIK” dla OSP w Andrzejewie

W sobotę, 9 października 2021 r. miało miejsce uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu bojowego Opel Movano „KAZIK” dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Andrzejewie, gdzie odbyła się koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył ks. Proboszcz Jerzy Kruszewski. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego, zaproszonych gości i i strażaków na plac przy strażnicy OSP w Andrzejewie.

Kolejno, prowadzący uroczystość druh Damian Pszczołowski złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystego przekazania samochodu pożarniczego jednostce OSP w Andrzejewie.

Przybyłych gości powitał prezes OSP Witold Jeglikowski. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania samochodu strażackiego dla jednostki OSP w Andrzejewie oraz podkreślił jak duże znaczenie dla mieszkańców Andrzejewa i gminy ma pojawienie się nowego wozu strażackiego.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie dokumentów i kluczyków przez Wójta Gminy Panią Beatę Ponichtera oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika na ręce Prezesa OSP Witolda Jeglikowskiego i Naczelnika OSP Dariusza Wajszczyka. Następnie nastąpiło  poświęcenia samochodu strażackiego przez ks. Proboszcza Jerzego Kruszewskiego.

Strażacy OSP Andrzejewo zostali chrzestnymi nowego samochodu bojowego i nadali mu imię „Kazik”. Jest to wyraz uznania dla zasłużonego, byłego Prezesa OSP Pana Kazimierza Mierzejewskiego, który pełnił służbę 50 lat w Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie.

„Z woli ludu strażackiego, tutejszej jednostki OSP nadaję ci imię „Kazik”, działaj sprawnie, gaś skutecznie i rozsławiaj miejscowość Andrzejewo na całą okolicę.”

Zakup nowego lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą z przeznaczeniem na wyposażenie jednostki OSP został sfinansowany ze środków budżetu gminy Andrzejewo w wysokości 147 994,00 zł. Ponadto, poprzez uruchomienie programu OSP-2021 przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gmina Andrzejewo otrzymała pomoc finansowa w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 80 000,00 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 227 994,00 zł.

Warto wspomnieć, iż Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zapowiedział wręczenie pamiątkowego medalu „Pro Masovia” na ręce Pana Kazimierza Mierzejewskiego. Jest to medal honorowy przyznawany przez marszałka województwa mazowieckiego za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

GALERIA

 

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami