Uroczyste otwarcie SUW w Królach Małych i Świetlicy Wiejskiej w Królach Dużych

W dniu 14 sierpnia 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie dwóch inwestycji na terenie gminy Andrzejewo – Stacji Uzdatniania Wody w Królach Małych oraz Świetlicy Wiejskiej w Królach Dużych.
W uroczystościach wśród zaproszonych gości pojawili się:
- Pan Mirosław Augustyniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego
- Pan Józef Rostkowski – Wicestarosta Ostrowski
- Pan Janusz Iwanowski – Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej
- Pani Jolanta Brzuska – Kierownik KRUS w Ostrowi Mazowieckiej
- Pan Waldemar Brzostek – projektant budynku świetlicy wiejskiej w Królach Dużych
- Pan Antoni Krzysztof Wardaszko – inspektor nadzoru budynku świetlicy wiejskiej w Królach Dużych
- proboszcz parafii Andrzejewo ksiądz Jerzy Kruszewski oraz proboszcz parafii Jasienica ksiądz Piotr Kapelański
- pracownicy Urzędu Gminy w Andrzejewie
- przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Andrzejewo
- przedstawiciele straży OSP z trenu gminy Andrzejewo
- Radni Gminy Andrzejewo na czele z Przewodnicząca Rady Panią Justyną Kazimierczuk
- sołtysi gminy Andrzejewo
- mieszkańcy miejscowości Króle Małe i Króle Duże
Całkowity koszt „Przebudowy i rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Królach Małych” z gwarancją na 6 lat wyniósł 3.439.786,00 zł. Gmina Andrzejewo otrzymała dofinansowanie na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w kwocie 1.511.096,00 zł. Była to modernizacja największej na terenie Gminy Andrzejewo hydroforni. Stacja przed przebudową w konsekwencji długookresowej eksploatacji i postępującego zużycia maszyn technologicznych, wytwarzania niskiego ciśnienia wody w sieci wodociągowej i produkcji wody niespełniającej wymagań sanitarnych wymagała pilnej potrzeby naprawy. Po modernizacji stacja spełnia wszystkie parametry jakości wody. Dostarczana jest ona bez problemu do wszystkich odbiorców nawet okresie największego rozbioru. Wykonawcą zadania była firma „Bartosz” Sp. j. Bujwicki, Sobiech z Białegostoku.
W tym roku Gmina Andrzejewo zakończyła realizację kolejnej inwestycji polegającej na przebudowie budynku Świetlicy Wiejskiej w Królach Dużych. Na realizację tego projektu gmina otrzymała dofinansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w wysokości 440.219,00 zł natomiast cały koszt inwestycji wyniósł 734.633,94 zł. Świetlica Wiejska zmieniła całkowicie swoje oblicze, wykonano nowe pokrycie dachowe, elektrykę, instalację odgromową, roboty elewacyjne, wymieniona stolarka okienna, nowa instalacja wodno – kanalizacyjna, klimatyzacja, kurtyny powietrzne. Wewnątrz budynku wykonano roboty malarskie, położono nowe płytki ścienne i podłogowe, wykonano nowe toalety, wybudowano nowy – bezodpływowy – zbiornik na nieczystości płynne, wykonano podjazd dla niepełnosprawnych i ogrodzono plac.
Podczas uroczystości głos zabrała Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera. Podkreśliła ona ważność zarówno jednej jak i drugiej inwestycji. Doceniła ona wkład prac społecznych włożonych przez mieszkańców Króli Dużych w budowę pierwszego budynku świetlicy. Sołtys wsi Króle Duże Pan Andrzej Wardaszka podziękował władzom gminy za pomoc w pozyskaniu środków finasowych i wykonanie przebudowy. Całą uroczystość swoim występem artystycznym uświetniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Króli Dużych

GALERIA ZDJĘĆ

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami