Z Operą za pan brat

 

image000020 czerwca 2021 roku odbył się wyjazd do Warszawskiej Opery Kameralnej zorganizowany przez Wójta Gminy Andrzejewo. Brali w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych, którzy mieli ufundowane bilety z okazji Dnia Dziecka oraz dorośli mieszkańcy gminy Andrzejewo. Młodsi słuchacze brali udział w Koncercie Finalistów Międzynarodowego Talent Show, Wirtuozi 4+ w ramach trwającego właśnie Mozart Junior Festiwal. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję posłuchać na żywo wykonania muzyki poważnej przez swoich rówieśników w międzynarodowej reprezentacji, grających na fortepianie, harfie i skrzypcach. Popularyzacja muzyki poważnej jest ważnym elementem wychowania młodego człowieka i świadomego jego uczestnictwa w kulturze. Tym bardziej jest nam miło, że uczniowie mogli doświadczać różnych form kultury i po zapoznaniu się z wielobarwnością oferty samodzielnie i świadomie określać swoje zainteresowania. Warto zaznaczyć, iż oprócz uczniów w koncercie brali udział starsi mieszkańcy, którzy reprezentowali Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora w Andrzejewie oraz Ochotnicze Straże Pożarne. Dorośli zachwycali się przebojem scen teatralnych „KWARTET” mistrzowsko napisany przez Ronalda Harwooda w obsadzie:

Jean Horton: Olga Bończyk

Cecily Robson: Alicja Węgorzewska

Reginald Paget: Ryszard Minkiewicz

Wilfred Bond: Maciej Miecznikowski

Wydarzenie odznaczało się bogactwem wrażeń nie tylko ze względu na występ artystów, ale również wpływ na to miała ciekawa scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu instrumentalnego. Spektakl dostarczył widzom mnóstwo radości i zabawy. W drodze powrotnej uczestnicy relacjonowali swoje odczucia z pobytu w Warszawie i wyrazili chęć na wyjazdy organizowane w przyszłości.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami