Flaga Województwa Mazowieckiego

flagawFlaga Województwa Mazowieckiego jest już wykorzystywana nie tylko na uroczystościach patriotycznych czy budynkach urzędowych, ale od teraz jej wizerunek mogą wykorzystywać wszyscy mieszkańcy regionu. Może ona zagościć przed domem, w miejscu pracy i nauki czy zostać użyta w celach promocyjnych.

Dzięki decyzji Sejmiku Województwa Mazowieckiego Flaga Województwa Mazowieckiego może być używana bez ograniczeń co do miejsca i czasu, jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa mazowieckiego.

Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Integruje i skłania do refleksji o naszych korzeniach. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. To doskonała okazja, aby obok Flagi Rzeczypospolitej Polskiej powiesić również Flagę Mazowsza, tym samym podkreślić patriotyzm i dumę z naszych osiągnięć jako wspólnoty samorządowej.

#FlagaMazowsza

 

GALERIA

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami