Internet szerokopasmowy na terenie Gminy Andrzejewo

20210205 111442Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dający szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, a jego założenia realizuje Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator OSE.

Na terenie gminy Andrzejewo do sieci internetu szerokopasmowego zostały już podłączone dwie Szkoły Podstawowe w Andrzejewie i Ołdakach – Polonii. W Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce także zostały wykonane prace instalacyjne. W najbliższym czasie nastąpi podłączenie do sieci.

Internet OSE jest szybki, ponieważ łącze o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s może być użytkowane wyłącznie przez podłączoną do niego szkołę.

Internet OSE jest symetryczny, co oznacza, że dane można pobierać i wysyłać z równie wysoką prędkością. Przypomnijmy, że poprzednie podłączenia do internetu miały znacznie niższą prędkość wynosiły one od 5 do 25 Mb/s.

Internet OSE to bardzo korzystne rozwiązanie dla szkół, gdyż finansowany jest w 100 % z budżetu państwa. Bezpłatny internet zapewnia wszystkim nauczycielom i uczniom możliwość korzystania z technologii cyfrowych. Szkoły w ramach tego projektu mają zagwarantowany:

- bezpłatny dostęp do szybkiego internetu

- bezpieczeństwo użytkowników gwarantowane dzięki zaawansowanym usługom zabezpieczającym

- wsparcie techniczne i podstawowy pakiet urządzeń zapewniających podłączenie do sieci OSE

- możliwość korzystania z nowoczesnych, cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych online

- możliwość udziału w projektach edukacyjnych poświęconych zasadom bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych

- ułatwienie prowadzenia lekcji on – linezdj 1

W związku z pojawieniem się szybkiego internetu w Szkole Podstawowej w Andrzejewie zbudowaną wewnętrzną sieć internetową. Dzięki temu każda klasopracownia w budynku przy ul. Srebińskiej w Andrzejewie ma dostęp do sztywnego łącza inernetowego o wysokich parametrach połączenia. W okresie pandemii koronawirusa i w czasie nauczania zdalnego nauczyciele i uczniowie mają zapewnione bardziej niezawodne i lepsze połączenie internetowe. Budowa sieci internetowej do szkół umożliwi również podłączenie do szybszego internetu innym instytucjom i osobom fizycznym z terenu gminy Andrzejewo. W najbliższym czasie w miejscowościach przez które przebiega nowo wybudowana sieć internetowa będzie można podłączyć się do szybkiego internetu na zasadach określonych przez operatora.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami