Wielkie serca wielu ludzi - zbieramy na operację dla Mateusza!

cartyDnia 6 września 2020 r. na placu przy plebanii w Andrzejewie odbył się Piknik Charytatywny pn. „Zbieramy na operację dla Mateusza”, w którym czynny udział wzięli pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Biblioteki Publicznej w Andrzejewie oraz Szkół Podstawowych w Andrzejewie, w Ołdakach-Polonii, a także w Starej Ruskołęce oraz inne chętne osoby. Głównym celem Pikniku była zbiórka pieniędzy na operację dla Mateusza.

Mateusz ma 17 lat i od urodzenia objęty jest specjalistyczną opieką, każdego dnia pracuje z fizjoterapeutami i masażystami. Porażenie dziecięce oraz niedowład czterokończynowy powodują, że potrzebuje ciągłej opieki, gdyż nie radzi sobie z najprostszymi czynnościami. Pojawiła się iskierka nadziei, którą dali specjaliści z Paley European Institute. To oni mogą przeprowadzić operację, której koszt jest poza zasięgiem finansowym rodziców Mateusza. To być może ostatnia szansa, której nie można przegapić.

Bardzo dużo osób odpowiedziało na apel o pomoc i przybyło do Andrzejewa, aby wesprzeć szlachetną akcję. Po oficjalnym otwarciu pikniku przez Mateusza i jego rodziców, Wójta Gminy Andrzejewo i Proboszcza Parafii Andrzejewo można było skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji, m. in. z:

-występów zespołów muzycznych oraz wokalnych, a także osób prywatnych,

-stoisk gastronomicznych,

-pokazów strażaków OSP w Andrzejewie,

-dmuchanych atrakcji dla dzieci,

-malowania twarzy,

-robienia kolorowych warkoczyków,

- stoiska Mlekovity

-stoiska Janis,

-stoiska Skłodowski,

-stoiska Badylek – dmuchane baloniki,

-masaży,

-zabiegów parafinowych na dłonie,

-przejażdżki bryczkami,

-przejażdżki motocyklem z Grupą Motocyklową Stajnia,

-przejażdżki wozem strażackim,

-turnieju przeciągania liny.

W czasie trwającego pikniku w Andrzejewie pod Kościołami w Andrzejewie, Jasienicy, Czyżewie, Rosochatem-Kościelnym, a także w Nowym Borku i Paproci Dużej organizowana była zbiórka pieniędzy, gdzie każdy darczyńca otrzymał słodki upominek.

Dziękujemy serdecznie ks. Proboszczowi Jerzemu Kruszewskiego za udostępnienie placu przy plebanii w Andrzejewie oraz dziękujemy darczyńcom:

  • Koła Gospodyń Wiejskich:

- Zaręby-Warchoły

- Stara Ruskołęka

- Króle Duże

- Pęchratka Mała

- Pieńki Wielkie

- Przeździecko-Lenarty

- Przeździecko- Grzymki

- Kalinowo

- Paproć Duża

- Łętownica

 

To spontaniczne działanie wielu ludzi, wynikające z dobroci serca, przyniosło realną pomoc. W ramach pikniku zebrano kwotę aż 70 341,12 zł, (ponad siedemdziesiąt tysięcy zł!), która w całości będzie przeznaczona na operację Mateusza.

Zbiórka na ten szczytny cel trawa nadal. Cały czas wpływają wpłaty na rzecz Mateusza od innych darczyńców. Każdy może pomóc chłopcu przekazując dobrowolne wpłaty na https://www.siepomaga.pl/mateusz-godlewski.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami