Spotkanie z Ministrem Cyfryzacji Markiem Zagórskim

IMG 20200706 125648W dniu 6 lipca 2020 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo odbyło się spotkanie z udziałem Marka Zagórskiego – Ministra Cyfryzacji, Posła na Sejm RP z mieszkańcami gminy Andrzejewo.

Podczas spotkania Minister przedstawił osiągnięcia Zjednoczonej Prawicy w przeciągu ostatnich 5 lat:

Między innymi omówił:

- wprowadzenie programu „Rodzina 500+” – nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde dziecko bez dodatkowych warunków

- wprowadzenie programu „Dobry start” 300+ - świadczenie, które przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia, natomiast na dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole do ukończenia 24 roku życia

- wprowadzenie 13 – stej emerytury, która została zmieniona z jednorazowego świadczenia na dodatkowe roczne świadczenie pieniężne

- reformy ustawy o systemie oświaty.

Minister wspomniał również o programach infrastruktury drogowej – o Funduszu Dróg Samorządowych, który został powołany jako nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

W czasie spotkanie Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera zadała Panu Ministrowi pytanie dotyczące budowy sieci szerokopasmowego Internetu dla wszystkich mieszkańców Gminy Andrzejewo. Odpowiadając Minister Pan Marek Zagórski poinformował zebranych, iż do jesieni tego roku będzie zbudowana sieć szerokopasmowego Internetu do wszystkich Szkół Podstawowych – Andrzejewo, Stara Ruskołęka i Ołdaki Polonia. Przy tej okazji również część mieszkańców gminy może również zostać podłączona. Natomiast w następnych latach planuje się budowę sieci do strażnic OSP i ośrodków kultury, a co za tym idzie większość mieszkańców będzie mogła podłączyć się do Internetu.

Na zakończenie Wójt Gminy Andrzejewo podziękowała Ministrowi za przybycie.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami