Druh Witold Jeglikowski otrzymał tytuł Strażaka Roku 2020 Powiatu Ostrowskiego

102906772 2892235930887084 1894313974648799232 oPowiat Ostrowski wzorem lat ubiegłych w pierwszym półroczu 2020 roku przeprowadził konkurs pod nazwą „STRAŻAK ROKU POWIATU OSTROWSKIEGO 2020”. Celem konkursu było przedstawienie oraz nagrodzenie tych strażaków, którzy wyjątkowo wyróżniają się swoją ofiarnością oraz nadzwyczajnymi godnymi podziwu i naśladowania postawami w ratowaniu życia i mienia ludzkiego. Konkurs skierowany został do wszystkich strażaków ochotników zrzeszonych w OSP, PSP i MDP na terenie Powiatu Ostrowskiego.

W związku z powyższym, jednostka OSP w Andrzejewie wystosowała wniosek o przyznanie tytułu dla druha Witolda Jeglikowskiego pełniącego funkcję Naczelnika OSP w Andrzejewie. Dh Witold zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż bardzo czynnie uczestniczy w życiu straży, a także wykazał się w swojej wieloletniej działalności czynem bohaterskim oraz działaniami na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Kapituła konkursu dokonała w oparciu o analizę uzasadnienia wniosków wyboru strażaka roku w dwóch kategoriach: w kategorii strażak PSP i w kategorii strażak OSP (w tym MDP). Skład jury prezentował się następująco:
-Starosta Ostrowski – Zbigniew Chrupek,
-Wicestarosta Ostrowski – Józef Rostkowski,
-Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej – bryg. Janusz Iwanowski
-Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostrowi Mazowieckiej – dh Andrzej Wyszogrodzki,
-Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP- dh Eugeniusz Bogucki,
-p.o. Kierownika Biura Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej – Milena Waracka

W dniu 04.06.2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego nastąpiło wręczenie wyróżnień wyłonionym laureatom konkursu „Strażak Roku Powiatu Ostrowskiego 2020” przez Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka za trudną, rzetelną i odpowiedzialną służbę dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Ostrowskiego. Wspaniałą wiadomością jest to, iż dh Witold Jeglikowski z OSP Andrzejewo otrzymał tytuł Strażaka Roku 2020 Powiatu Ostrowskiego w kategorii Strażak Roku w grupie OSP. Ponadto, w związku z otrzymanym zaszczytnym tytułem na ręce Strażaka Roku został przekazany pamiątkowy list gratulacyjny pod postacią grawertonu oraz polary strażackie.

Wójt Gminy Pani Beata Ponichtera składa serdeczne gratulacje oraz życzy dalszych osiągnięć w życiu zawodowym oraz prywatnym. Jesteśmy dumni, że wyróżniony druh może być wzorem dla młodych mieszkańców naszej gminy i mamy nadzieję, że będzie mieć wielu naśladowców, czego skutkiem będzie wstąpienie młodych ludzi w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych.

Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrowi Mazowieckiej.

Więcej zdjęć TUTAJ.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami