GAZ-SYSTEM przekazał środki finansowe na zakup sprzętu IT do zdalnej nauki gminie Andrzejewo

GAZ-SYSTEM DLA EDUKACJI plakat 2Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w maju 2020 r. podjął decyzję o włączeniu się w charytatywną pomoc w walce z pandemią spowodowaną koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 poprzez przekazanie znaczących środków finansowych dla placówek edukacyjnych, tj. szkół. Dzięki uruchomionemu w maju przez spółkę programowi pod nazwą „GAZ-SYSTEM dla edukacji” samorządy będą miały możliwość zakupu niezbędnego sprzętu komputerowego (laptopy, tablety, słuchawki oraz routery z mobilnym Internetem) na czas trwania zdalnej nauki dla najbardziej potrzebujących uczniów w gminach.

GAZ-SYSTEM wspiera placówki szkolne w wielu obszarach. W ciągu ostatnich 3 lat spółka przeprowadziła ponad 200 warsztatów edukacyjnych, podczas których prezentowane były w formie eksperymentów naukowych właściwości gazu ziemnego oraz korzyści stosowania tego surowca w produkcji energii i ciepła. Dodatkowo, każdego roku spółka kieruje też wsparcie do najmłodszych przekazując im wyprawki szkolne na rozpoczęcie roku szkolnego.

W gminie Andrzejewo niełatwa sytuacja wiążąca się z zamknięciem placówek oświatowych na dłuższy czas narzuciła innowacyjne standardy funkcjonowania szkół i organizowania zajęć edukacyjnych w formie nauki zdalnej. Taka forma wymaga dysponowania sprzętem komputerowym oraz dostępu do Internetu, a nie każda rodzina jest w stanie zainwestować w niezbędne wyposażenie.

W ramach programu pomocowego „GAZ-SYSTEM dla edukacji” wpływającego istotnie na trudną naukę uczniów w czasach pandemii spółka przekazała kwotę wynoszącą 750 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla placówek edukacyjnych. Program „GAZ-SYSTEM dla edukacji” zostanie uskuteczniany na terenie województw, w których Operator Gazociągów Przesyłowych posiada sieci przesyłowe, bądź realizuje projekty inwestycyjne infrastrukturalne. Wsparcie dotarło do 25 gmin, w tym do gminy Andrzejewo. Otrzymane środki finansowe pozwolą na zakup laptopów oraz zestawów słuchawkowych i myszy komputerowych do trzech szkół gminy Andrzejewo, tj. Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce, w Ołdakach-Polonii oraz w Andrzejewie.

Ponadto, program „GAZ-SYSTEM dla edukacji” wpisuje się w rządowy program zapobiegania cyfrowemu wykluczeniu uczniów oraz został objęty honorowym patronatem Ministrów Edukacji Narodowej, Klimatu, Cyfryzacji, a także Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Po zakończeniu pandemii koronawirusa placówki szkolne będą mogły wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych.

Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera składa podziękowanie Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. za przekazane środki finansowe, które pozwolą uczniom szkół podstawowych z terenu gminy Andrzejewo w tych trudnych czasach uczyć się na właściwym poziomie i zdobywać wiedzę.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami