I Konkurs Wiedzy o Gminie „NASZA MAŁA OJCZYZNA-ANDRZEJEWO”

IMG 20200226 095707Dnia 26 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie odbył się I Konkurs Wiedzy o Gminie „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”. Patronatem honorowym zawodów był Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera oraz proboszcz parafii p.w. WNMP w Andrzejewo ks. dr Jerzy Kruszewski. Konkurs posiadał charakter turnieju wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz ogólnych informacji dotyczących gminy Andrzejewo. Zagadnienia obejmowały m. in. historię gminy i parafii, strukturę Urzędu Gminy, sołectwa i miejscowości wchodzące w skład gminy, ważne zabytki i obiekty, a także oświatę, kulturę, sport w gminie i inne. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury powołane przez organizatora, w którym zasiedli: Wójt Gminy Pani Beata Ponichtera, ks. dr Jerzy Kruszewski, Sekretarz Gminy Pan Robert Rosiak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Natalia Wyszomirska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce Pan Arkadiusz Przeździecki. Celem I Konkursu Wiedzy o Gminie „NASZA MAŁA OJCZYZNA - ANDRZEJEWO" jest m. in. przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz postaw patriotyzmu regionalnego, a także integracja społeczności uczniowskiej i innych. W konkursie wzięło udział po dwie 3-osobowe drużyny uczniów z każdej ze szkół podstawowych z terenu gminy Andrzejewo, tj. Szkoła Podstawowa w Andrzejewie, w Starej Ruskołęce oraz w Ołdakach-Polonii. Jeden zespół złożony był z uczniów klas IV-VI, zaś drugi z klas VII-VIII. Opiekunami drużyn była Pani Ewa Zielonka i Pan Damian Jasko. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to eliminacje szkolne przeprowadzone przez komisję szkolną, w których do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 3 najlepszych uczestników z każdej kategorii wiekowej. Ten etap został przeprowadzony za pomocą aplikacji Kahoot w formie elektronicznego quizu. Drugi etap – międzyszkolny, był już finałem z udziałem publiczności, w którym poszczególne zespoły odpowiadały na wylosowane pytania ze swojej kategorii wiekowej.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Andrzejewie – 51 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce – 38 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Ołdakach – Polonii – 35 pkt.

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Andrzejewie – 50 pkt.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce – 43 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Ołdakach – Polonii – 40 pkt.

Po zakończeniu konkursu nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie rzeczowych nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii. Wójt Gminy pogratulowała wszystkim uczestnikom udziału w konkursie oraz podziękowała Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Panu Wojciechowi Strzeszewskiemu oraz nauczycielom Paniom Ewie Warszawin, Agnieszce Przychodzeń, Iwonie Majewskiej, Beatacie Kowalskiej i Panu Tadeuszowi Stańczk za organizację I Konkursu Wiedzy o Gminie „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ANDRZEJEWO”.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami