Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Andrzejewo

Dnia 15 października 2019 r. w Gminie Andrzejewo był obchodzony uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Andrzejewie, gdzie podczas kazania została poruszona kwestia istotnej roli autorytetu. Nauczyciel powinien być wzorcem wychowawczym, a zarazem mistrzem w swoim zawodzie. Następnie, wydarzenie było kontynuowane w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach-Bolędach. W tym miejscu, wszystkich gości przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ołdakach-Polonii pani Agnieszka Choromańska. Głos zabrała również Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, gdzie podkreśliła jak ważną rolę dla Gminy Andrzejewo odgrywa rozwój edukacji. W trakcie przemówienia zostały złożone najserdeczniejsze podziękowania i gratulacje wraz z corocznym uroczystym wręczeniem nagród Wójta Gminy Andrzejewo dla wyróżnionych nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Nagrody otrzymali:

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Andrzejewie:

Joanna Gwardiak,

Katarzyna Sutkowska,

Iwona Majewska,

Jolanta Zalewska,

Ewa Warszawin,

Bożena Kotomska.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ołdakach-Polonii:

Janina Gosk,

Danuta Rostkowska,

Damian Jasko.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce:

Wioletta Ogrodnik,

Ewa Zielonka,

Renata Bojanowska.

Ponadto, pani Wójt przekazała podziękowania za poświęcony czas oraz otrzymane wsparcie podczas obchodów 80. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Nie zabrakłowyrazów wdzięczności za efekty działań jakimi są lekcje współczesnego patriotyzmu, wrażliwości społecznej oraz szacunku do historii naszego kraju i pamięci o jej bohaterach nie tylko podczas obchodów rocznicowych, ale także przez cały rok.

Podziękowania otrzymali:

-Wojciech Strzeszewski,

-Agnieszka Przychodzeń,

-Iwona Majewska,

-Barbara Nagórka,

-Ewa Warszawin,

-Damian Jasko,

-Szkoła Podstawowa w Ołdakach-Polonii,

-Szkoła Podstawowa w Andrzejewie,

-Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce.

Podczas wydarzenia zostały wręczone kwiaty pod postacią przepięknych róż dla wszystkich nauczycieli, nauczycieli emerytowanych, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców.

W uroczystości brali udział wszyscy nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, w Ołdakach-Polonii oraz w Starej Ruskołęce, nauczyciele emerytowani, przedstawiciele administracji i obsługi, rodzice, goście, Wójt Gminy Beata Ponichtera, ks. proboszcz Jerzy Kruszewski oraz wikariusze, Sekretarz Gminy Robert Rosiak, Skarbnik Gminy Ewa Godlewska oraz pracownicy obsługi szkół Ewa Staniaszko i Urszula Kosowska.

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami