XX Dni Kukurydzy w Andrzejewie 17-18 sierpnia 2019

 

DSC 0226W dniach 17-18 sierpnia na terenie rekreacyjnym przy ul. Warszawskiej w Andrzejewie odbyła się XX edycja Dni Kukurydzy, której organizatorem był Wójt Gminy Andrzejewo. W związku z tym można określić, iż jest to już wieloletnia tradycja gminy Andrzejewo, która trwa od 2000 roku. Dni Kukurydzy to szczególne święto wszystkich rolników, wydarzenie które ma przede wszystkim podkreślić ciężką pracę rolnika. W dniu 17 sierpnia na zbiorniku wodnym zlokalizowanym przy ul. Wodnej odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Andrzejewo. W zawodach wzięło udział 15-stu uczestników, po czym Wójt Gminy Beata Ponichtera wręczyła zwycięzcom nagrody pod postacią sprzętu wędkarskiego, a pozostałym zawodnikom przekazała pamiątkowe kołowrotki. Wyniki zawodów prezentują się następująco:

I miejsce - Walenty Gryc – 376 pkt.

II miejsce - Mateusz Kańkowski – 352 pkt.

III miejsce - Sławomir Malinowski – 288 pkt.

W dniu 18 sierpnia odbywały się pozostałe atrakcje Dni Kukurydzy. Pogoda była idealna – piękna i słoneczna. Na scenie imprezę uświetniły m. in. występy artystyczne dzieci ze szkół z terenu Gminy Andrzejewo oraz występy lokalnych zespołów ludowych: ECHO Zaręby Warchoły, KLUB SENIORA w Andrzejewie, KRÓLEWSKIE INSPIRACJE Króle Duże, ZAPOMINAJKA Zaręby Kościelne oraz KWIATY POLSKIE z Chmielewa. Pomiędzy występami odbyło się oficjalne otwarcie uroczystości oraz przyznanie szczególnych tytułów zasłużonych dla gminy Andrzejewo przez Wójta Gminy Beatę Ponichterę, a także wręczenie pucharów dla zwycięzców zawodów wędkarskich. Ponadto, na scenie zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane przez LDG „ZIELONE SIOŁO” oraz KRUS w Ostrowi Maz.

Obok placu, gdzie odbywał się festyn zostały zorganizowane strażackie pokazy ratownictwa medycznego i technicznego na przykładzie wypadku drogowego oraz tor przeszkód dla dzieci przez Ochotniczą Straż Pożarną w Andrzejewie. Nie zabrakło również wesołego miasteczka, malowania twarzy, wystaw, kiermaszów oraz stoisk gastronomicznych.

Wieczorem na scenie rozpoczęły się występy zespołów muzycznych, zaśpiewał dla nas m. in. Miły Pan, DIADEM, „Droga na Ostrołękę”-country, REZONANS oraz gwiazda wieczoru LOVERBOY. Mieszkańcy gminy Andrzejewo oraz pozostali goście tłumnie przybyli podziwiać twórczość wszystkich artystów, którzy występowali na scenie.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami