Złote i Diamentowe Pary z Gminy Andrzejewo

złgod4 października 2018 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Wójt Gminy Andrzejewo miał zaszczyt gościć osoby, z terenu gminy, które w tym roku obchodziły 50-tą i 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego. Podczas Mszy Św., odprawionej przez ks. Proboszcza Jerzego Kruszewskiego, jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, która bez wątpienia była dla nich wielkim przeżyciem gdyż przysięga złożona przed Bogiem (jak ta sprzed 50 i 60 laty) zapada głęboko w pamięci na długie lata. Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy, gdzie wszystkich gości przywitali: Wójt Gminy - Michał Rutkowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Marian Krupiński, Sekretarz Gminy – Piotr Skłodowski, Skarbnik Gminy – Ewa Godlewska oraz Kierownik USC – Grażyna Baranowska. Na wstępie Wójt Gminy pogratulował dostojnym jubilatom tak wspaniałego jubileuszu, złożył życzenia jeszcze długich wspólnie spędzonych lat oraz zapewnił, że zarówno on jak i pracownicy urzędu, organizując takie uroczystości, pragną w ten sposób wyrazić swój szacunek oraz spowodować, aby nasi jubilaci obchodzili te rocznice  tak szczególnie jak w dniu, kiedy po raz pierwszy wypowiedzieli sobie sakramentalne „Tak”. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie", które nadawane są przez prezydenta RP w 50 rocznicę zawarcia cywilnego związku małżeńskiego, oraz statuetek ufundowanych przez Wójta dla par z 60-letnim stażem. Następnie Wójt podjął wszystkich gości obiadem. Był też tort, tradycyjny toast oraz gromkie „Sto lat” za złotych i diamentowych jubilatów. Uroczystość uświetnił występ członków Klubu Seniora w Andrzejewie, który w humorystyczny sposób przedstawił wady i zalety czasu spędzanego na emeryturze.

Medale otrzymali: Barbara i Czesław Brzózka – Króle Małe, Henryka i Lucjan Podbielscy – Ołdaki-Polonia, Zofia i Jerzy Sobotka – Pęchratka Mała, Halina i Lech Przeździeccy – Ołdaki-Polonia, Wanda i Henryk Sarnaccy – Andrzejewo, Alina i Czesław Bytof – Stara Ruskołęka, Krystyna i Antoni Rutkowscy – Mianowo.

Statuetki otrzymali: Irena i Henryk Załuska – Pieńki Wielkie, Marianna i Henryk Tomczukowie – Nowa Ruskołęka, Alina i Bogdan Kaczorowscy – Dąbrowa.

 

zlgod1

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami