Kolejne setne urodziny w naszej gminie.

 

100latekRok 2018 jest rokiem szczególnym dla każdego Polaka, gdyż 100 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość. Dla mieszkańców gminy Andrzejewo rok ten jest wyjątkowy jeszcze z innego powodu. Oto druga mieszkanka naszej gminy obchodziła setną rocznicę urodzin. Pani Marianna Żebrowska urodziła się 26 sierpnia 1918 roku w Kalinowie w rodzinie rolniczej. Zaraz po ślubie we wrześniu 1942r. przeprowadziła się do męża do Jasienicy-Parceli, gdzie zamieszkuje do chwili obecnej. Życie Pani Marianny i jej rodziny nie było łatwe, tak jak nie łatwe były ówczesne czasy. Okres wojny oraz ciężka praca w gospodarstwie rolnym wywarły duży wpływ na życie naszej jubilatki, która jednak mimo różnych przeciwności losu, doskonale poradziła sobie z wychowaniem czwórki dzieci oraz doczekała 6 wnucząt i 14 prawnucząt. Wszyscy bliscy w sobotę 25 sierpnia uroczyście obchodzili urodziny swojej mamy babci i prababci. W dniu 27 sierpnia 2018 roku gratulacje doczekania tak sędziwego wieku oraz życzenia jeszcze wielu lat życia w zdrowiu mogli złożyć : Wójt Gminy Andrzejewo Pan Michał Rutkowski wraz z Kierownikiem USC Panią Grażyną Baranowską, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Pan Marcin Grabowski, który odczytał list przesłany przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Kierownik KRUS Placówki Terenowej w Ostrowi Mazowieckiej Pani Beata Ponichtera z pracownikiem. Wszyscy goście wraz z życzeniami przekazali dostojnej jubilatce piękne bukiety kwiatów zaś Wójt Gminy Andrzejewo podarował prezent oraz kosz słodkości. Następnie uczestnicy uroczystości wspólnie wznieśli toast oraz odśpiewali Pani Mariannie gromkie 200 lat.

 

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami