Manewry 2018 r.

9W dniu  22.07.2018 r.  odbyły się I manewry strażackie zorganizowane przez Wójta Gminy Andrzejewo – Michała Rutkowskiego. Jednostka OSP Andrzejewo należąca do KSRG otrzymuje z PSP Ostrów Mazowiecka powiadomienie o pożarze gminnego Przedszkola w Andrzejewie,  wyjeżdżają  dwa samochody pożarnicze w pełnej odsadzie. Na miejscu okazało się, że w bardzo zadymionym budynku mogą przebywać poszkodowane osoby, trwa rozpoznanie, rozpoczyna się akcja gaszenia. W tym samym czasie na miejsce pożaru przybywa samochód z PSP Ostrów Mazowiecka, dowództwo od Komendanta Gminnego - Witolda Jeglikowskiego  przejmuje  -  bryg. mgr Dariusz Zadroga. Strażacy odpowiednio uposażeni w maskach tlenowych po przeszukaniu pomieszczeń budynku na noszach wynoszą z objawami omdlenia i zatrucia dymem jedna osobę udzielając jej fachowej przedmedycznej pomocy . W tym samym czasie na pomoc wzywane są pozostałe  jednostki posiadające średnie samochody pożarnicze z OSP Stara Ruskołęka, Króle Duże i Zaręby Warchoły.  Z powodu braku dojazdu do palącego się budynku, woda z tych pojazdów przekazywana jest do wozów bojowych  OSP Andrzejewo. Wzywa się  również pozostałe gminne jednostki z OSP  Zaręby-Bolędy, Gołębie-Leśniewo, Kowalówka i Przeździecko-Jachy. Strażacy z tych jednostek  organizują  punkt czerpania wody przy ulicy Wodnej, z rozstawionych basenów napełnionych woda  z gminnego stawu  samochody czerpią  wodę i dowożą na miejsce pożaru.  Druhowie z jednostki Przeździecko-Jachy kierują ruchem drogowym na ulicy Warszawskiej, cofające samochody pożarnicze po nowy zapas wody   stwarzała realne zagrożenie kolizyjne. W manewrach brało udział 8 jednostek działających na terenie naszej gminy, strażacy wykazali  się odpowiednim przygotowaniem bojowym jak również umiejętnością udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Po zakończonych manewrach wójt zaprosił na tradycyjna grylową kiełbaskę, następnie wszystkie samochody strażackie przejechały przed kościół gdzie z okazji święta św. Krzysztofa zostały poświęcone przez Proboszcza Naszej Parafii Księdza Doktora – Jerzego Kruszewskiego

1

BIP

bip

Kontakt

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami