50 lat minęło.......

50latPodobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Wójt Gminy Andrzejewo oraz Kierownik USC postanowili uczcić 50-tą i 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Andrzejewo. Z tej okazji, 12 października 2017r. odbyła się wielka uroczystość, która rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele Parafialnym w Andrzejewie przez Księdza Proboszcza Jerzego Kruszewskiego, podczas której małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Druga część uroczystości odbyła się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy gdzie zebranych gości powitali: Wójt Gminy - Michał Rutkowski, Sekretarz Gminy - Piotr Skłodowski, Skarbnik Gminy - Ewa Godlewska oraz Kierownik USC - Grażyna Baranowska. Podczas powitania Wójt podziękował jubilatom za przyjęcie zaproszenia na tę uroczystość oraz zwrócił uwagę na fakt, że swoim postępowaniem dają oni przykład młodszym pokoleniom jak przetrwać w związku małżeńskim długie lata.Mieliśmy zaszczyt gościć 1 parę (spośród 4 w gminie), która obchodziła 60-tą rocznicę pożycia małżeńskiego i którą Wójt uhonorował pamiątkową statuetką oraz 10 par (spośród 11), którym wręczono medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Następnie wzniesiono toast szampanem i odśpiewano gromkie sto lat. Uroczystość uświetnił występ „Klubu Seniora” z Andrzejewa, który w humorystyczny sposób przedstawił  wady i zalety czasu spędzanego na emeryturze. Zarówno jubilatów jak i zebranych gości, Wójt podjął uroczystym obiadem.

Medale otrzymali: Zofia i Mirosław Han – Króle Duże, Krystyna i Henryk Różańscy – Króle Duże, Teresa i Stefan Żelaźniccy – Godlewo-Gorzejewo, Irena i Kazimierz Zaremba – Zaręby-Choromany, Krystyna i Edward POczechowscy – Ruskołęka-Parcele, Wanda i Witold Han – Króle Duże, Hanna i Antoni Pieńkowscy – Pieńki-Żaki, Maria i Ryszard Truchel – Mianowo, Krystyna i Edward Sutkowscy – Zaręby-Warchoły, Jadwiga i Stanisław Cholewiccy – Łętownica-Parcele, Kazimiera i Ryszard Bauer – Króle Małe.

Statuetki otrzymali: Stanisława i Antoni Jankowscy – Łętownica-Parcele, Wacława i Zygmunt Siejk – Mianowo, Wanda i Eugeniusz Świerżeńscy – Pieńki-Sobótki, Celina i Bernard Wybraniak – Króle Duże.

BIP

bip

Kontakt

 
  +48 86 271 70 03
  +48 86 271 70 03
  07-305 Andrzejewo
ul. Warszawska 36
konto bankowe 
BS w Ostrowi Mazowieckiej oddz. Andrzejewo
82892310470700087920070001

Skontaktuj się z nami