PRZYSMAKI Z GMINY ANDRZEJEWO

Kategoria: News Odsłony: 1131

Coraz częściej mieszkańcy gminy, w szczególności panie, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym. Angażują się w rozwój regionu poprzez działalność w stowarzyszeniach o różnym profilu, organizacjach i kołach gospodyń. Starają się wykazać w wielu dziedzinach, wykonują m.in. piękne rękodzieła, prace plastyczne, śpiewają w zespołach. Najwięcej jednak czasu przeznaczają na przyrządzanie różnych potraw, najczęściej tradycyjnych, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a nierzadko inspiracji zasięgają również z potraw współczesnych.

W celu zebrania wszystkich ciekawych propozycji kulinarnych z naszego regionu i rozpropagowania ich wśród lokalnej społeczności, opracowana została publikacja  pt.: Przysmaki z Gminy Andrzejewo” pod redakcją Pani Wiesławy Jastrzębskiej. Przepisy opracowane zostały w formie ładnej, wygodnej do częstego korzystania, bogatej w profesjonalne zdjęcia pozycji książkowej. Jest to bezinteresowna  praca wielu osób – 40 pań, które przygotowały wyśmienite potrawy i wytrwała  praca fotografa - Pani Agnieszki  Przychodzeń.  Dodatkowo każde z dań „firmuje” twarz autorki.
Bez wątpienia wydawnictwo jest ciekawą formą promocji gminy, natomiast przepisy z pewnością będą wykorzystywane przez czytelniczki, a może nawet i przez czytelników, goszcząc na wielu rodzinnych stołach. Ponadto zebranie tylu znanych potraw w jednym wydawnictwie pozwoli przekazać tradycje kulinarne naszego regionu przyszłym pokoleniom.